Portal Pszczelarski

Los pszczół zależy od wprowadzeniu zakazu stosowania trujących neonikotynoidów

pszczelarstwo w Polsce neonikotynoidy

Albert Einstein powiedział, że kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata. I nie ma w tym przesady.

Dzięki pszczołom i innym zapylaczom owocuje przeważająca większość gatunków roślin, w tym te uprawne. Bez owadów zapylających poradzą sobie tylko zboża i kilkadziesiąt roślin rozmnażanych sztucznie przez ludzi. Zaś ule pełne pszczół oznaczają wzrost plonów o połowę! Dzięki krzyżowemu zapyleniu owoce są o wiele lepszej jakości.

Teraz los pszczół leży w rękach biurokratów: albo zakażą stosowania trujących pszczoły neonikotynoidów stosowanych w zaprawach do siewu, albo... nasz czas będzie policzony!

Opracowano na podstawie:

www.dziennikpolski24.pl, Los pszczół leży w rękach biurokratów: albo zakażą stosowania trujących neonikitynoidów, albo nie, http://www.dziennikpolski24.pl/felietony/a/los-pszczol-lezy-w-rekach-biurokratow-albo-zakaza-stosowania-trujacych-neonikitynoidow-albo-nie,13389240/, Data publikacji: 2018.08.04, Data odczytu: 2018.08.04Liczba wyświetleń artykułu: 969

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.