Portal Pszczelarski

Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018 - relacja

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018 Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyły się obchody dorocznego Święta Pszczół. Jego uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wielką rolę spełniają pszczoły, jakie wyroby są tworzone przez pszczelarzy oraz jak możemy ochronić te małe owady.

Ogród zaprosił całe rodziny na godzinę 11:00 na plac przy Dworku Kościuszków przy wejściu od strony ulicy Willowej. Goście w "pszczelich" przebraniach (najciekawsze przebranie zostało nagrodzone) mogli korzystać z imprezy za darmo, pozostali wchodzili według cennika Ogrodu.

O godzinie 14:00 odbył się finał konkursu plastycznego pt. "Portret rośliny miododajnej" dla dzieci ze szkół podstawowych. W programie były również:

  • spacer z Przewodnikiem - "Rośliny miododajne",
  • pszczele łamigłówki,
  • prezentacja akcesoriów pszczelarskich,
  • degustacja pszczelich smakołyków,
  • kiermasz produktów pszczelich,
  • rola pszczoły w laboratorium oraz świat roślin pod mikroskopem,
  • warsztaty plastyczne,
  • pszczele ciekawostki dla dużych i małych.

Opracowano na podstawie:

centrum.fm, Lublinianie przekonali się, w jaki sposób mogą pomóc ratować pszczoły, https://centrum.fm/lublinianie-przekonali-sie-w-jaki-sposob-moga-pomoc-ratowac-pszczoly, Data publikacji: 2018.08.06, Data odczytu: 2018.08.07

www.umcs.pl, Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym (05.08), https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,3655,swieto-pszczol-w-ogrodzie-botanicznym-05-08-,67498.chtm, Data publikacji: 2018.07.31, Data odczytu: 2018.08.07Liczba wyświetleń artykułu: 728

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-10-25 13:59:43

Super!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.