Portal Pszczelarski

Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018 - relacja

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018 Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UMCS 2018

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyły się obchody dorocznego Święta Pszczół. Jego uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wielką rolę spełniają pszczoły, jakie wyroby są tworzone przez pszczelarzy oraz jak możemy ochronić te małe owady.

Ogród zaprosił całe rodziny na godzinę 11:00 na plac przy Dworku Kościuszków przy wejściu od strony ulicy Willowej. Goście w "pszczelich" przebraniach (najciekawsze przebranie zostało nagrodzone) mogli korzystać z imprezy za darmo, pozostali wchodzili według cennika Ogrodu.

O godzinie 14:00 odbył się finał konkursu plastycznego pt. "Portret rośliny miododajnej" dla dzieci ze szkół podstawowych. W programie były również:

  • spacer z Przewodnikiem - "Rośliny miododajne",
  • pszczele łamigłówki,
  • prezentacja akcesoriów pszczelarskich,
  • degustacja pszczelich smakołyków,
  • kiermasz produktów pszczelich,
  • rola pszczoły w laboratorium oraz świat roślin pod mikroskopem,
  • warsztaty plastyczne,
  • pszczele ciekawostki dla dużych i małych.

Opracowano na podstawie:

centrum.fm, Lublinianie przekonali się, w jaki sposób mogą pomóc ratować pszczoły, https://centrum.fm/lublinianie-przekonali-sie-w-jaki-sposob-moga-pomoc-ratowac-pszczoly, Data publikacji: 2018.08.06, Data odczytu: 2018.08.07

www.umcs.pl, Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym (05.08), https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,3655,swieto-pszczol-w-ogrodzie-botanicznym-05-08-,67498.chtm, Data publikacji: 2018.07.31, Data odczytu: 2018.08.07Liczba wyświetleń artykułu: 894

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-10-25 13:59:43

Super!  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Kaczka z pieczarkami i miodem

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.