Portal Pszczelarski

08.08.2018 obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół

pszczelarstwo w Polsce Wielki Dzień Pszczół Akademia Przyjaciół Pszczół

Już po raz szósty z inicjatywy Akademii Przyjaciół Pszczół obchodziliśmy niecodzienne święto - Wielki Dzień Pszczół. Dzień ten ma przypominać o często niedocenianej roli tych małych, pracowitych owadów oraz o potrzebie ich ochrony.

Jak co roku do akcji przystąpiło wiele placówek - szkoły, parki narodowe i krajobrazowe, ogrody botaniczne, muzea. Zorganizowano liczne spotkania z pszczelarzami, warsztaty budowania domków dla owadów i ogrodnictwa, gry i zabawy dla dzieci.

W ich trakcie każdy, kto chciał ten mógł dowiedzieć się, jak pomóc pszczołom we własnym ogrodzie. Była to także idealna okazja, aby zgłębić wiedzę na temat procesu wytwarzania miodu, ale i jego właściwości.

Aby wytworzyć jedną łyżeczkę miodu pszczoła musi odwiedzić aż tysiąc kwiatów. Pozyskiwanie miodu to pracochłonny proces dla pszczół, ale i pszczelarzy. Wymaga on doświadczenia i cierpliwości.

Rodzajów miodu jest wiele. Każdy z nich posiada inne właściwości lecznicze i odżywcze. Możemy stosować go przy różnych schorzeniach, choć najczęściej używamy go podczas przeziębienia, gdyż wzmacnia odporność.

Zdrowo jest przegotowaną wodą zalać łyżkę miodu i zostawić na noc. Można do tego dodać pyłek kwiatowy lub pierzgę pszczelą. Rano można dodać soku z cytryny i wypić – jest to super mikstura na serce. Miód gryczany reguluje ciśnienie, nawłociowy działa korzystnie na trawienie i na wydzielanie żółci. Mniszkowy jest krwiotwórczy, a lipowy na przeziębienia. Miód można też stosować zamiast cukru do słodzenia i do przygotowywania domowych wypieków. Dzienna dawka miodu dla dorosłej osoby zdrowej nie powinna przekraczać 10 łyżeczek stołowych. Jego zastosowanie i wartości mają ogromny zakres, dlatego warto go spożywać nie tylko zimą, ale i latem.

Opracowano na podstawie:

swiatoze.pl, Świętujemy Wielki Dzień Pszczół!, https://swiatoze.pl/dzien-pszczol/, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.09

www.lokalnatelewizja.pl, Wielki Dzień Pszczół!, http://www.lokalnatelewizja.pl/kat-174,a,16658,wielki-dzien-pszczol.html, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.09Liczba wyświetleń artykułu: 792

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.