Portal Pszczelarski

Minął pierwszy rok pasieki na dachu warszawskiego Wedla

pszczelarstwo mazowieckie Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Ratujmy warszawskie pszczoły!

W ramach Wielkiego Dnia Pszczół, który w roku 2018 był obchodzony dnia 8 sierpnia, firma Lotte Wedel przybliżyła szczegóły inicjatywy "Ratujmy warszawskie pszczoły!", rozwijanej przez producenta słodyczy we współpracy ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.

8 sierpnia 2018 r. - w Wielki Dzień Pszczół, mija prawie rok od utworzenia pasieki na dachu warszawskiego Wedla, niedalego Stowarzyszenia, przy ul. Zamojskiego na Pradze. Powstała ona w ramach projektu "Ratujmy warszawskie pszczoły!" - kolejnej, wspólnej inicjatywy Lotte Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. Jedenaście uli daje schronienie ponad 400 tysiącom pszczół. Postawiono je nie tylko po to, aby chronić naszych skrzydlatych przyjaciół, ale również w celu angażowania młodych ludzi w działania na rzecz przyrody.

Pasieką opiekują się młodzi podopieczni Stowarzyszenia, którzy doglądają uli pod okiem fachowców. Członkowie projektu, osoby w wieku 16-26 lat, pochodzące z warszawskiej Pragi i Targówka, dbają o rozwój pasiek, a także pozyskują miód. Uczą się przy tym przedsiębiorczości w ramach wirtualnego start-upu "StartLab". Projekt jest więc nie tylko działaniem proekologicznym - ma jednocześnie na celu pomoc w usamodzielnianiu się młodzieży, odnalezieniu na rynku pracy oraz naukę odpowiedzialności za siebie, współpracowników oraz troski o środowisko.

Jak mówi Aleksandra Smolińska, prezes Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, pomysł miejskiej pasieki, w której prowadzenie zaangażowana jest młodzież, wziął się z głębokiego przekonania, że młodzi ludzie chcą się włączać w projekty realnie wpływające na ich otoczenie i wprowadzające wymierną zmianę. Działania na rzecz ochrony pszczół są obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, a w dodatku ich owocem jest pyszny, naturalny miód.

Warszawska fabryka czekolady mieści się w okolicy Jeziorka Kamionkowskiego oraz Parku Skaryszewskiego, który jest idealnym miejscem do zdobywania pożywienia przez pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Wiadomości Handlowe, Lotte Wedel dba o warszawskie pszczoły, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/lotte-wedel-dba-o-warszawskie-pszczoly,48789, Data publikacji: 2018.08.07, Data odczytu: 2018.08.12

Warszawa Nasze Miasto, Pszczoły polują na słodkości na dachu fabryki Wedla, http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/pszczoly-poluja-na-slodkosci-na-dachu-fabryki-wedla,4756407,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.12Liczba wyświetleń artykułu: 943

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.