Portal Pszczelarski

Minął pierwszy rok pasieki na dachu warszawskiego Wedla

pszczelarstwo mazowieckie Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Ratujmy warszawskie pszczoły!

W ramach Wielkiego Dnia Pszczół, który w roku 2018 był obchodzony dnia 8 sierpnia, firma Lotte Wedel przybliżyła szczegóły inicjatywy "Ratujmy warszawskie pszczoły!", rozwijanej przez producenta słodyczy we współpracy ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.

8 sierpnia 2018 r. - w Wielki Dzień Pszczół, mija prawie rok od utworzenia pasieki na dachu warszawskiego Wedla, niedalego Stowarzyszenia, przy ul. Zamojskiego na Pradze. Powstała ona w ramach projektu "Ratujmy warszawskie pszczoły!" - kolejnej, wspólnej inicjatywy Lotte Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. Jedenaście uli daje schronienie ponad 400 tysiącom pszczół. Postawiono je nie tylko po to, aby chronić naszych skrzydlatych przyjaciół, ale również w celu angażowania młodych ludzi w działania na rzecz przyrody.

Pasieką opiekują się młodzi podopieczni Stowarzyszenia, którzy doglądają uli pod okiem fachowców. Członkowie projektu, osoby w wieku 16-26 lat, pochodzące z warszawskiej Pragi i Targówka, dbają o rozwój pasiek, a także pozyskują miód. Uczą się przy tym przedsiębiorczości w ramach wirtualnego start-upu "StartLab". Projekt jest więc nie tylko działaniem proekologicznym - ma jednocześnie na celu pomoc w usamodzielnianiu się młodzieży, odnalezieniu na rynku pracy oraz naukę odpowiedzialności za siebie, współpracowników oraz troski o środowisko.

Jak mówi Aleksandra Smolińska, prezes Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, pomysł miejskiej pasieki, w której prowadzenie zaangażowana jest młodzież, wziął się z głębokiego przekonania, że młodzi ludzie chcą się włączać w projekty realnie wpływające na ich otoczenie i wprowadzające wymierną zmianę. Działania na rzecz ochrony pszczół są obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, a w dodatku ich owocem jest pyszny, naturalny miód.

Warszawska fabryka czekolady mieści się w okolicy Jeziorka Kamionkowskiego oraz Parku Skaryszewskiego, który jest idealnym miejscem do zdobywania pożywienia przez pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Wiadomości Handlowe, Lotte Wedel dba o warszawskie pszczoły, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/lotte-wedel-dba-o-warszawskie-pszczoly,48789, Data publikacji: 2018.08.07, Data odczytu: 2018.08.12

Warszawa Nasze Miasto, Pszczoły polują na słodkości na dachu fabryki Wedla, http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/pszczoly-poluja-na-slodkosci-na-dachu-fabryki-wedla,4756407,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.12Liczba wyświetleń artykułu: 1183

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności