Portal Pszczelarski

Minął pierwszy rok pasieki na dachu warszawskiego Wedla

pszczelarstwo mazowieckie Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Ratujmy warszawskie pszczoły!

W ramach Wielkiego Dnia Pszczół, który w roku 2018 był obchodzony dnia 8 sierpnia, firma Lotte Wedel przybliżyła szczegóły inicjatywy "Ratujmy warszawskie pszczoły!", rozwijanej przez producenta słodyczy we współpracy ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.

8 sierpnia 2018 r. - w Wielki Dzień Pszczół, mija prawie rok od utworzenia pasieki na dachu warszawskiego Wedla, niedalego Stowarzyszenia, przy ul. Zamojskiego na Pradze. Powstała ona w ramach projektu "Ratujmy warszawskie pszczoły!" - kolejnej, wspólnej inicjatywy Lotte Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. Jedenaście uli daje schronienie ponad 400 tysiącom pszczół. Postawiono je nie tylko po to, aby chronić naszych skrzydlatych przyjaciół, ale również w celu angażowania młodych ludzi w działania na rzecz przyrody.

Pasieką opiekują się młodzi podopieczni Stowarzyszenia, którzy doglądają uli pod okiem fachowców. Członkowie projektu, osoby w wieku 16-26 lat, pochodzące z warszawskiej Pragi i Targówka, dbają o rozwój pasiek, a także pozyskują miód. Uczą się przy tym przedsiębiorczości w ramach wirtualnego start-upu "StartLab". Projekt jest więc nie tylko działaniem proekologicznym - ma jednocześnie na celu pomoc w usamodzielnianiu się młodzieży, odnalezieniu na rynku pracy oraz naukę odpowiedzialności za siebie, współpracowników oraz troski o środowisko.

Jak mówi Aleksandra Smolińska, prezes Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, pomysł miejskiej pasieki, w której prowadzenie zaangażowana jest młodzież, wziął się z głębokiego przekonania, że młodzi ludzie chcą się włączać w projekty realnie wpływające na ich otoczenie i wprowadzające wymierną zmianę. Działania na rzecz ochrony pszczół są obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, a w dodatku ich owocem jest pyszny, naturalny miód.

Warszawska fabryka czekolady mieści się w okolicy Jeziorka Kamionkowskiego oraz Parku Skaryszewskiego, który jest idealnym miejscem do zdobywania pożywienia przez pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Wiadomości Handlowe, Lotte Wedel dba o warszawskie pszczoły, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/lotte-wedel-dba-o-warszawskie-pszczoly,48789, Data publikacji: 2018.08.07, Data odczytu: 2018.08.12

Warszawa Nasze Miasto, Pszczoły polują na słodkości na dachu fabryki Wedla, http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/pszczoly-poluja-na-slodkosci-na-dachu-fabryki-wedla,4756407,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.12Liczba wyświetleń artykułu: 1356

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll