Portal Pszczelarski

Minął pierwszy rok pasieki na dachu warszawskiego Wedla

pszczelarstwo mazowieckie Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Ratujmy warszawskie pszczoły!

W ramach Wielkiego Dnia Pszczół, który w roku 2018 był obchodzony dnia 8 sierpnia, firma Lotte Wedel przybliżyła szczegóły inicjatywy "Ratujmy warszawskie pszczoły!", rozwijanej przez producenta słodyczy we współpracy ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.

8 sierpnia 2018 r. - w Wielki Dzień Pszczół, mija prawie rok od utworzenia pasieki na dachu warszawskiego Wedla, niedalego Stowarzyszenia, przy ul. Zamojskiego na Pradze. Powstała ona w ramach projektu "Ratujmy warszawskie pszczoły!" - kolejnej, wspólnej inicjatywy Lotte Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. Jedenaście uli daje schronienie ponad 400 tysiącom pszczół. Postawiono je nie tylko po to, aby chronić naszych skrzydlatych przyjaciół, ale również w celu angażowania młodych ludzi w działania na rzecz przyrody.

Pasieką opiekują się młodzi podopieczni Stowarzyszenia, którzy doglądają uli pod okiem fachowców. Członkowie projektu, osoby w wieku 16-26 lat, pochodzące z warszawskiej Pragi i Targówka, dbają o rozwój pasiek, a także pozyskują miód. Uczą się przy tym przedsiębiorczości w ramach wirtualnego start-upu "StartLab". Projekt jest więc nie tylko działaniem proekologicznym - ma jednocześnie na celu pomoc w usamodzielnianiu się młodzieży, odnalezieniu na rynku pracy oraz naukę odpowiedzialności za siebie, współpracowników oraz troski o środowisko.

Jak mówi Aleksandra Smolińska, prezes Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, pomysł miejskiej pasieki, w której prowadzenie zaangażowana jest młodzież, wziął się z głębokiego przekonania, że młodzi ludzie chcą się włączać w projekty realnie wpływające na ich otoczenie i wprowadzające wymierną zmianę. Działania na rzecz ochrony pszczół są obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, a w dodatku ich owocem jest pyszny, naturalny miód.

Warszawska fabryka czekolady mieści się w okolicy Jeziorka Kamionkowskiego oraz Parku Skaryszewskiego, który jest idealnym miejscem do zdobywania pożywienia przez pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Wiadomości Handlowe, Lotte Wedel dba o warszawskie pszczoły, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/lotte-wedel-dba-o-warszawskie-pszczoly,48789, Data publikacji: 2018.08.07, Data odczytu: 2018.08.12

Warszawa Nasze Miasto, Pszczoły polują na słodkości na dachu fabryki Wedla, http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/pszczoly-poluja-na-slodkosci-na-dachu-fabryki-wedla,4756407,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.08.08, Data odczytu: 2018.08.12Liczba wyświetleń artykułu: 1271

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek