Tajemnice pszczelego ula - warsztaty pszczelarskie 2018

wydarzenia pszczelarskie warsztaty pszczelarskie lipiec 2018 sierpień 2018 Katowice Tajemnice pszczelego ula Łukasz Przybył

Kim jest pszczelarz, czym jest ul, jak funkcjonuje pszczela rodzina, dlaczego mówi się "pracowity jak pszczoła" oraz jak powstaje miód i czym zajmują się trutnie, robotnice i matki, dowiadują się najmłodsi w cyklu warsztatów prowadzonych w lipcu i sierpniu 2018 r. w Muzeum Śląskim.

To już kolejne warsztaty z cyklu "Tajemnice pszczelego ula". Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem owadów.

W trakcie warsztatów omawiany jest m.in. proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa i sprzęt pszczelarski. Uczestnicy dowiadują się, gdzie znajdują się: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarki (czerw zamknięty), trutnie, robotnice i matki.

Warsztaty odbywają się w Muzeum Śląskim na ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, na podwórku przy nadszybiu szybu Bartosz. Prowadzi je znawca pszczół, Łukasz Przybył z firmy "Pszczelarium" Katowice.

Wstęp na zajęcia kosztuje 24 zł (bilet dla dziecka i opiekuna; dodatkowy opiekun – 10 zł). Uczestnicy są proszeni o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni. Ze swej strony organizator zapewnia kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa. 

Opracowano na podstawie:

www.radio.katowice.pl, Tajemnice pszczelego ula. Warsztaty pszczelarskie., https://www.radio.katowice.pl/zobacz,37780,Tajemnice-pszczelego-ula-Warsztaty-pszczelarskie-audio-foto-.html, Data publikacji: 2018.07.22, Data odczytu: 2018.07.26

zabytkitechniki.pl, Tajemnice pszczelego ula – warsztaty w Muzeum Śląskim, https://zabytkitechniki.pl/Wydarzenia/Pokaz/1009634/tajemnice-pszczelego-ula-warsztaty-w-muz, Data odczytu: 2018.07.26

metropolia.slaskie.travel, Muzeum Śląskie - "Tajemnice pszczelego ula" - warsztaty, https://metropolia.slaskie.travel/Wydarzenia/Pokaz/1009847/muzeum-slaskie-tajemnice-pszczelego-ula, Data odczytu: 2018.07.26

muzeumslaskie.pl, Kalendarium https://muzeumslaskie.pl/pl/kalendarium/, Data odczytu: 2018.07.26Liczba wyświetleń artykułu: 267

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2018-08-15 20:09:29

do katowic mam kawalek ale kto ma blizej to warto zeby sie wybral

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę

Kanał na Twitter

Newsletter

Nota informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Jacek Balana EL-TER, z siedzibą przy ul. Granicznej 505, 32-095 Narama. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe będą przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenia Administratora. W niektórych przypadkach Pani/Pana dane mogą być przekazywane do państw trzecich np. jeżeli będzie to niezbędne dla świadczenia usługi na Pana/Pani rzecz lub będzie to uwarunkowane inną podstawą prawną. Pani/Pana dane mogą podlegać profilowaniu, w celu wykorzystania danych osobowych do analizy lub prognoz dotyczących osobistych preferencji i zainteresowań. Administrator nie podejmuje decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu i istotnie wpływa na osobę, której dane dotyczą. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Portal Pszczelarski 2013 - ∞ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Portal Pszczelarski

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.