Portal Pszczelarski

Tajemnice pszczelego ula - warsztaty pszczelarskie 2018

wydarzenia pszczelarskie warsztaty pszczelarskie lipiec 2018 sierpień 2018 Katowice Tajemnice pszczelego ula Łukasz Przybył

Kim jest pszczelarz, czym jest ul, jak funkcjonuje pszczela rodzina, dlaczego mówi się "pracowity jak pszczoła" oraz jak powstaje miód i czym zajmują się trutnie, robotnice i matki, dowiadują się najmłodsi w cyklu warsztatów prowadzonych w lipcu i sierpniu 2018 r. w Muzeum Śląskim.

To już kolejne warsztaty z cyklu "Tajemnice pszczelego ula". Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem owadów.

W trakcie warsztatów omawiany jest m.in. proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa i sprzęt pszczelarski. Uczestnicy dowiadują się, gdzie znajdują się: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarki (czerw zamknięty), trutnie, robotnice i matki.

Warsztaty odbywają się w Muzeum Śląskim na ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, na podwórku przy nadszybiu szybu Bartosz. Prowadzi je znawca pszczół, Łukasz Przybył z firmy "Pszczelarium" Katowice.

Wstęp na zajęcia kosztuje 24 zł (bilet dla dziecka i opiekuna; dodatkowy opiekun – 10 zł). Uczestnicy są proszeni o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni. Ze swej strony organizator zapewnia kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa. 

Opracowano na podstawie:

www.radio.katowice.pl, Tajemnice pszczelego ula. Warsztaty pszczelarskie., https://www.radio.katowice.pl/zobacz,37780,Tajemnice-pszczelego-ula-Warsztaty-pszczelarskie-audio-foto-.html, Data publikacji: 2018.07.22, Data odczytu: 2018.07.26

zabytkitechniki.pl, Tajemnice pszczelego ula – warsztaty w Muzeum Śląskim, https://zabytkitechniki.pl/Wydarzenia/Pokaz/1009634/tajemnice-pszczelego-ula-warsztaty-w-muz, Data odczytu: 2018.07.26

metropolia.slaskie.travel, Muzeum Śląskie - "Tajemnice pszczelego ula" - warsztaty, https://metropolia.slaskie.travel/Wydarzenia/Pokaz/1009847/muzeum-slaskie-tajemnice-pszczelego-ula, Data odczytu: 2018.07.26

muzeumslaskie.pl, Kalendarium https://muzeumslaskie.pl/pl/kalendarium/, Data odczytu: 2018.07.26Liczba wyświetleń artykułu: 1193

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-08-15 20:09:29

do katowic mam kawalek ale kto ma blizej to warto zeby sie wybral  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.