Portal Pszczelarski

Tajemnice pszczelego ula - warsztaty pszczelarskie 2018

wydarzenia pszczelarskie warsztaty pszczelarskie lipiec 2018 sierpień 2018 Katowice Tajemnice pszczelego ula Łukasz Przybył

Kim jest pszczelarz, czym jest ul, jak funkcjonuje pszczela rodzina, dlaczego mówi się "pracowity jak pszczoła" oraz jak powstaje miód i czym zajmują się trutnie, robotnice i matki, dowiadują się najmłodsi w cyklu warsztatów prowadzonych w lipcu i sierpniu 2018 r. w Muzeum Śląskim.

To już kolejne warsztaty z cyklu "Tajemnice pszczelego ula". Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem owadów.

W trakcie warsztatów omawiany jest m.in. proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa i sprzęt pszczelarski. Uczestnicy dowiadują się, gdzie znajdują się: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarki (czerw zamknięty), trutnie, robotnice i matki.

Warsztaty odbywają się w Muzeum Śląskim na ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, na podwórku przy nadszybiu szybu Bartosz. Prowadzi je znawca pszczół, Łukasz Przybył z firmy "Pszczelarium" Katowice.

Wstęp na zajęcia kosztuje 24 zł (bilet dla dziecka i opiekuna; dodatkowy opiekun – 10 zł). Uczestnicy są proszeni o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni. Ze swej strony organizator zapewnia kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa. 

Opracowano na podstawie:

www.radio.katowice.pl, Tajemnice pszczelego ula. Warsztaty pszczelarskie., https://www.radio.katowice.pl/zobacz,37780,Tajemnice-pszczelego-ula-Warsztaty-pszczelarskie-audio-foto-.html, Data publikacji: 2018.07.22, Data odczytu: 2018.07.26

zabytkitechniki.pl, Tajemnice pszczelego ula – warsztaty w Muzeum Śląskim, https://zabytkitechniki.pl/Wydarzenia/Pokaz/1009634/tajemnice-pszczelego-ula-warsztaty-w-muz, Data odczytu: 2018.07.26

metropolia.slaskie.travel, Muzeum Śląskie - "Tajemnice pszczelego ula" - warsztaty, https://metropolia.slaskie.travel/Wydarzenia/Pokaz/1009847/muzeum-slaskie-tajemnice-pszczelego-ula, Data odczytu: 2018.07.26

muzeumslaskie.pl, Kalendarium https://muzeumslaskie.pl/pl/kalendarium/, Data odczytu: 2018.07.26Liczba wyświetleń artykułu: 1075

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-08-15 20:09:29

do katowic mam kawalek ale kto ma blizej to warto zeby sie wybral  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie