Portal Pszczelarski

IV Miodobranie Nocą u Sądeckiego Bartnika - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia IV Miodobranie Nocą Sądecki Bartnik

W piątkową noc, 22 lipca 2018 r., w godzinach od 22:00 do 24:00 odbyło się Miodobranie Nocą, na które zaprosiło Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik.

Była to wyjątkowa, rodzinna impreza edukacyjna, połączona z nocnym zwiedzaniem prywatnego Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach i Skansenu Pszczelarstwa, a także degustacją oraz odsklepianiem i odwirowywaniem miodu.

Skansen Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika w Stróżach jest jedną z perełek na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Muzeum powstało w 2000 r. przy Gospodarstwie Pasiecznym "Sądecki Bartnik" z inicjatywy właścicieli gospodarstwa, Państwa Kasztelewiczów. Można tam obejrzeć m.in. sprzęt pszczelarski oraz ponad 100 rzeźbionych uli figuralnych.

Jednymi z najcenniejszych zabytków są tutaj kłoda na pięć rodzin pszczelich i ul snozowy z przełomu XVIII i XIX wieku. Osobliwością są również ule afrykańskie z RPA. W bibliotece muzealnej można znaleźć zbiór publikacji dotyczących pszczelarstwa od XVII do XIX w. oraz bardzo bogaty zbiór starych i unikatowych książek o tematyce pszczelarskiej.

Opracowano na podstawie:

sadeczanin.info, Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (20-22 lipca), https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/gdzie-sie-bawic-weekend-po-sadecku-20-22-lipca, Data publikacji: 2018.07.20, Data odczytu: 2018.08.01

sadeczanin.info , Skansen pszczelarski w Stróżach, czyli coś, co trzeba koniecznie zobaczyć, https://sadeczanin.info/rozmaitosci/skansen-pszczelarski-w-strozach-czyli-cos-co-trzeba-koniecznie-zobaczyc, Data publikacji: 2018.07.23, Data odczytu: 2018.08.01Liczba wyświetleń artykułu: 866

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.