Portal Pszczelarski

IV Miodobranie Nocą u Sądeckiego Bartnika - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia IV Miodobranie Nocą Sądecki Bartnik

W piątkową noc, 22 lipca 2018 r., w godzinach od 22:00 do 24:00 odbyło się Miodobranie Nocą, na które zaprosiło Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik.

Była to wyjątkowa, rodzinna impreza edukacyjna, połączona z nocnym zwiedzaniem prywatnego Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach i Skansenu Pszczelarstwa, a także degustacją oraz odsklepianiem i odwirowywaniem miodu.

Skansen Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika w Stróżach jest jedną z perełek na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Muzeum powstało w 2000 r. przy Gospodarstwie Pasiecznym "Sądecki Bartnik" z inicjatywy właścicieli gospodarstwa, Państwa Kasztelewiczów. Można tam obejrzeć m.in. sprzęt pszczelarski oraz ponad 100 rzeźbionych uli figuralnych.

Jednymi z najcenniejszych zabytków są tutaj kłoda na pięć rodzin pszczelich i ul snozowy z przełomu XVIII i XIX wieku. Osobliwością są również ule afrykańskie z RPA. W bibliotece muzealnej można znaleźć zbiór publikacji dotyczących pszczelarstwa od XVII do XIX w. oraz bardzo bogaty zbiór starych i unikatowych książek o tematyce pszczelarskiej.

Opracowano na podstawie:

sadeczanin.info, Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (20-22 lipca), https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/gdzie-sie-bawic-weekend-po-sadecku-20-22-lipca, Data publikacji: 2018.07.20, Data odczytu: 2018.08.01

sadeczanin.info , Skansen pszczelarski w Stróżach, czyli coś, co trzeba koniecznie zobaczyć, https://sadeczanin.info/rozmaitosci/skansen-pszczelarski-w-strozach-czyli-cos-co-trzeba-koniecznie-zobaczyc, Data publikacji: 2018.07.23, Data odczytu: 2018.08.01Liczba wyświetleń artykułu: 1000

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Krem bananowo-owsiany z miodem