Portal Pszczelarski

IV Miodobranie Nocą u Sądeckiego Bartnika - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia IV Miodobranie Nocą Sądecki Bartnik

W piątkową noc, 22 lipca 2018 r., w godzinach od 22:00 do 24:00 odbyło się Miodobranie Nocą, na które zaprosiło Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik.

Była to wyjątkowa, rodzinna impreza edukacyjna, połączona z nocnym zwiedzaniem prywatnego Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach i Skansenu Pszczelarstwa, a także degustacją oraz odsklepianiem i odwirowywaniem miodu.

Skansen Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika w Stróżach jest jedną z perełek na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Muzeum powstało w 2000 r. przy Gospodarstwie Pasiecznym "Sądecki Bartnik" z inicjatywy właścicieli gospodarstwa, Państwa Kasztelewiczów. Można tam obejrzeć m.in. sprzęt pszczelarski oraz ponad 100 rzeźbionych uli figuralnych.

Jednymi z najcenniejszych zabytków są tutaj kłoda na pięć rodzin pszczelich i ul snozowy z przełomu XVIII i XIX wieku. Osobliwością są również ule afrykańskie z RPA. W bibliotece muzealnej można znaleźć zbiór publikacji dotyczących pszczelarstwa od XVII do XIX w. oraz bardzo bogaty zbiór starych i unikatowych książek o tematyce pszczelarskiej.

Opracowano na podstawie:

sadeczanin.info, Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (20-22 lipca), https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/gdzie-sie-bawic-weekend-po-sadecku-20-22-lipca, Data publikacji: 2018.07.20, Data odczytu: 2018.08.01

sadeczanin.info , Skansen pszczelarski w Stróżach, czyli coś, co trzeba koniecznie zobaczyć, https://sadeczanin.info/rozmaitosci/skansen-pszczelarski-w-strozach-czyli-cos-co-trzeba-koniecznie-zobaczyc, Data publikacji: 2018.07.23, Data odczytu: 2018.08.01Liczba wyświetleń artykułu: 1058

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski