Portal Pszczelarski

IV Miodobranie Nocą u Sądeckiego Bartnika - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia IV Miodobranie Nocą Sądecki Bartnik

W piątkową noc, 22 lipca 2018 r., w godzinach od 22:00 do 24:00 odbyło się Miodobranie Nocą, na które zaprosiło Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik.

Była to wyjątkowa, rodzinna impreza edukacyjna, połączona z nocnym zwiedzaniem prywatnego Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach i Skansenu Pszczelarstwa, a także degustacją oraz odsklepianiem i odwirowywaniem miodu.

Skansen Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika w Stróżach jest jedną z perełek na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Muzeum powstało w 2000 r. przy Gospodarstwie Pasiecznym "Sądecki Bartnik" z inicjatywy właścicieli gospodarstwa, Państwa Kasztelewiczów. Można tam obejrzeć m.in. sprzęt pszczelarski oraz ponad 100 rzeźbionych uli figuralnych.

Jednymi z najcenniejszych zabytków są tutaj kłoda na pięć rodzin pszczelich i ul snozowy z przełomu XVIII i XIX wieku. Osobliwością są również ule afrykańskie z RPA. W bibliotece muzealnej można znaleźć zbiór publikacji dotyczących pszczelarstwa od XVII do XIX w. oraz bardzo bogaty zbiór starych i unikatowych książek o tematyce pszczelarskiej.

Opracowano na podstawie:

sadeczanin.info, Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (20-22 lipca), https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/gdzie-sie-bawic-weekend-po-sadecku-20-22-lipca, Data publikacji: 2018.07.20, Data odczytu: 2018.08.01

sadeczanin.info , Skansen pszczelarski w Stróżach, czyli coś, co trzeba koniecznie zobaczyć, https://sadeczanin.info/rozmaitosci/skansen-pszczelarski-w-strozach-czyli-cos-co-trzeba-koniecznie-zobaczyc, Data publikacji: 2018.07.23, Data odczytu: 2018.08.01Liczba wyświetleń artykułu: 947

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Lawendowe ciasto dyniowe

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności