Portal Pszczelarski

Ankieta w sprawie otwarcia kierunku pszczelarskiego w szkole w Smolajnach

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kurs pszczelarski technik pszczelarz

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (województwo warmińsko-mazurskie) planuje otwarcie kierunku technik pszczelarz. Władze szkoły nie są jednak do końca przekonane, czy zainteresowanie kierunkiem byłoby wystarczające. Placówka prosi więc potencjalnych uczniów o wypełnienie i przesyłanie ankiety, w której określiliby swoje zainteresowanie nauką na kierunku pszczelarskim.

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (gmina Dobre Miasto, powiat olsztyński) to szkoła z kilkudziesięcioletnią tradycją. Na chwilę obecną umożliwia kształcenie na kilku kierunkach rolniczych, na przykład w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik agrobiznesu czy technik weterynarii. Być może od przyszłego roku kształcić się w niej będą również przyszli pszczelarze. To, czy jednak taki kierunek w ogóle zostanie uruchomiony uzależnione jest od wyników przeprowadzanej przez szkołę akcji ankietowej.

Olsztyńscy pszczelarze nie ukrywają, że planowane utworzenie nowego kierunku to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. Podkreślają, że województwo warmińsko-mazurskie znajduje się na trzecim miejscu w kraju, jeśli chodzi o produkcję miodu. Jednak wielu pszczelarzy to osoby starsze i często narzekają, że nie mają komu przekazać swojej wiedzy. Szkoda byłaby wielka, gdyby pszczelarska tradycja umarła. Być może więc zawód pszczelarza jest przyszłościowy.

Wszystkich chętnych na kształcenie się w zawodzie technik pszczelarz szkoła prosi o wypełnienie ankiety. Jej wzór można pobrać STĄD i po jej wypełnieniu przesłać na adres mailowy szkoły: zsr43@wp.pl

Opracowano na podstawie:

olsztyn.wm.pl, W Smolajnach chcą kształcić pszczelarzy, http://olsztyn.wm.pl/527939,W-Smolajnach-chca-ksztalcic-pszczelarzy.html, Data publikacji: 2018.07.29, Data odczytu: 2018.08.02Liczba wyświetleń artykułu: 1529

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-08-04 07:02:24

Szkoda, że nie wymyślili internetowej ankiety, ale ja oczywiście jestem za utworzeniem tego kierunku.  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia