Portal Pszczelarski

Ankieta w sprawie otwarcia kierunku pszczelarskiego w szkole w Smolajnach

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kurs pszczelarski technik pszczelarz

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (województwo warmińsko-mazurskie) planuje otwarcie kierunku technik pszczelarz. Władze szkoły nie są jednak do końca przekonane, czy zainteresowanie kierunkiem byłoby wystarczające. Placówka prosi więc potencjalnych uczniów o wypełnienie i przesyłanie ankiety, w której określiliby swoje zainteresowanie nauką na kierunku pszczelarskim.

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (gmina Dobre Miasto, powiat olsztyński) to szkoła z kilkudziesięcioletnią tradycją. Na chwilę obecną umożliwia kształcenie na kilku kierunkach rolniczych, na przykład w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik agrobiznesu czy technik weterynarii. Być może od przyszłego roku kształcić się w niej będą również przyszli pszczelarze. To, czy jednak taki kierunek w ogóle zostanie uruchomiony uzależnione jest od wyników przeprowadzanej przez szkołę akcji ankietowej.

Olsztyńscy pszczelarze nie ukrywają, że planowane utworzenie nowego kierunku to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. Podkreślają, że województwo warmińsko-mazurskie znajduje się na trzecim miejscu w kraju, jeśli chodzi o produkcję miodu. Jednak wielu pszczelarzy to osoby starsze i często narzekają, że nie mają komu przekazać swojej wiedzy. Szkoda byłaby wielka, gdyby pszczelarska tradycja umarła. Być może więc zawód pszczelarza jest przyszłościowy.

Wszystkich chętnych na kształcenie się w zawodzie technik pszczelarz szkoła prosi o wypełnienie ankiety. Jej wzór można pobrać STĄD i po jej wypełnieniu przesłać na adres mailowy szkoły: zsr43@wp.pl

Opracowano na podstawie:

olsztyn.wm.pl, W Smolajnach chcą kształcić pszczelarzy, http://olsztyn.wm.pl/527939,W-Smolajnach-chca-ksztalcic-pszczelarzy.html, Data publikacji: 2018.07.29, Data odczytu: 2018.08.02Liczba wyświetleń artykułu: 1818

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-08-04 07:02:24

Szkoda, że nie wymyślili internetowej ankiety, ale ja oczywiście jestem za utworzeniem tego kierunku.  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Szkolenie dla początkujących pszczelarzy w Boguchwale 2017

Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Krakowie 2019

Spalony pawilon pszczelarski w Gorzowie Wielkopolskim 2017

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili