Portal Pszczelarski

Ankieta w sprawie otwarcia kierunku pszczelarskiego w szkole w Smolajnach

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie kurs pszczelarski technik pszczelarz

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (województwo warmińsko-mazurskie) planuje otwarcie kierunku technik pszczelarz. Władze szkoły nie są jednak do końca przekonane, czy zainteresowanie kierunkiem byłoby wystarczające. Placówka prosi więc potencjalnych uczniów o wypełnienie i przesyłanie ankiety, w której określiliby swoje zainteresowanie nauką na kierunku pszczelarskim.

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach (gmina Dobre Miasto, powiat olsztyński) to szkoła z kilkudziesięcioletnią tradycją. Na chwilę obecną umożliwia kształcenie na kilku kierunkach rolniczych, na przykład w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik agrobiznesu czy technik weterynarii. Być może od przyszłego roku kształcić się w niej będą również przyszli pszczelarze. To, czy jednak taki kierunek w ogóle zostanie uruchomiony uzależnione jest od wyników przeprowadzanej przez szkołę akcji ankietowej.

Olsztyńscy pszczelarze nie ukrywają, że planowane utworzenie nowego kierunku to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. Podkreślają, że województwo warmińsko-mazurskie znajduje się na trzecim miejscu w kraju, jeśli chodzi o produkcję miodu. Jednak wielu pszczelarzy to osoby starsze i często narzekają, że nie mają komu przekazać swojej wiedzy. Szkoda byłaby wielka, gdyby pszczelarska tradycja umarła. Być może więc zawód pszczelarza jest przyszłościowy.

Wszystkich chętnych na kształcenie się w zawodzie technik pszczelarz szkoła prosi o wypełnienie ankiety. Jej wzór można pobrać STĄD i po jej wypełnieniu przesłać na adres mailowy szkoły: zsr43@wp.pl

Opracowano na podstawie:

olsztyn.wm.pl, W Smolajnach chcą kształcić pszczelarzy, http://olsztyn.wm.pl/527939,W-Smolajnach-chca-ksztalcic-pszczelarzy.html, Data publikacji: 2018.07.29, Data odczytu: 2018.08.02Liczba wyświetleń artykułu: 1411

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-08-04 07:02:24

Szkoda, że nie wymyślili internetowej ankiety, ale ja oczywiście jestem za utworzeniem tego kierunku.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.