Portal Pszczelarski

II edycja kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły

Ule w polu.

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Be like bee - Ratujmy Pszczoły Fundacja Smart Gmina

Fundacja Smart Gmina prowadzi nabór w ramach II edycji kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły. Kampania ta ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów związanych z wymieraniem pszczół. Dzięki dofinansowaniu, w zgłoszonych miejscach, zorganizowane zostaną pikniki i warsztaty, podczas których zbudowana zostanie między innymi tradycyjna pasieka.

Fundacja Smart Gmina, wraz z Fundacją Promocji i Rozwoju Gmin Polskich, już po raz drugi prowadzą ogólnopolską akcję dofinansowującą cykl imprez edukacyjno-informacyjnych, podczas których wyjaśniane są przyczyny i konsekwencje wymierania pszczół, a także prezentowane są sposoby zapobiegania temu zjawisku.

Na czas imprez budowana jest tradycyjna pasieka, którą organizatorzy wyposażają w sprzęty i narzędzia używane przez pszczelarzy podczas ich codziennej pracy. Uczestnicy takich pikników, mają okazję zajrzeć do tradycyjnych uli, używanych przez pszczelarzy 100 lat temu i współcześnie. Ponadto, w takiej pasiece znajduje się - specjalnie na ten cel przygotowany - szklany ul obserwacyjny, w którym można obserwować życie pszczelej rodziny.

Organizatorzy imprez planują konkursy i zabawy dla dzieci, prezentację narzędzi i sprzętów pszczelarskich, a także degustację regionalnych wyrobów, takich jak: miód, pyłek, propolis czy pierzga.

Jak czytamy w broszurze informacyjnej, jedną z atrakcji imprezy są także warsztaty przeprowadzone przez dyplomowanego pszczelarza, mającego doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty mają rozbudzić w uczestnikach wrażliwość na los pszczoły oraz dać im wiedzę na temat pracy pszczół i samego pszczelarza.

Dofinansowanie można uzyskać właściwie do każdej imprezy regionalnej czy szkolnej w wysokości 50% kosztów pikniku i warsztatów. Dochód z kampanii zostanie przeznaczony na rozwój programu, budowę pasiek oraz organizacje akcji tematycznych dla dzieci, hospicjach i szkołach specjalnych.  

Jedna z imprez w ramach kampanii odbędzie się pod koniec lipca 2018 r. w Sokolnikach (powiat wieruszowski).

Opracowano na podstawie:

Powiat rawicki, Kampania Be like Bee – Ratujmy Pszczoły, http://powiatrawicki.pl/www/kampania-be-like-bee-ratujmy-pszczoly/, Data publikacji: 2018.07.09, Data odczytu: 2018.07.10Liczba wyświetleń artykułu: 1664

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

III Miodobranie pod Zamkiem w Tarnowicach Starych

Wiosna 2017 nieprzyjazna pszczołom

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Bigos z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016