Portal Pszczelarski

II edycja kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły

Ule w polu.

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Be like bee - Ratujmy Pszczoły Fundacja Smart Gmina

Fundacja Smart Gmina prowadzi nabór w ramach II edycji kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły. Kampania ta ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów związanych z wymieraniem pszczół. Dzięki dofinansowaniu, w zgłoszonych miejscach, zorganizowane zostaną pikniki i warsztaty, podczas których zbudowana zostanie między innymi tradycyjna pasieka.

Fundacja Smart Gmina, wraz z Fundacją Promocji i Rozwoju Gmin Polskich, już po raz drugi prowadzą ogólnopolską akcję dofinansowującą cykl imprez edukacyjno-informacyjnych, podczas których wyjaśniane są przyczyny i konsekwencje wymierania pszczół, a także prezentowane są sposoby zapobiegania temu zjawisku.

Na czas imprez budowana jest tradycyjna pasieka, którą organizatorzy wyposażają w sprzęty i narzędzia używane przez pszczelarzy podczas ich codziennej pracy. Uczestnicy takich pikników, mają okazję zajrzeć do tradycyjnych uli, używanych przez pszczelarzy 100 lat temu i współcześnie. Ponadto, w takiej pasiece znajduje się - specjalnie na ten cel przygotowany - szklany ul obserwacyjny, w którym można obserwować życie pszczelej rodziny.

Organizatorzy imprez planują konkursy i zabawy dla dzieci, prezentację narzędzi i sprzętów pszczelarskich, a także degustację regionalnych wyrobów, takich jak: miód, pyłek, propolis czy pierzga.

Jak czytamy w broszurze informacyjnej, jedną z atrakcji imprezy są także warsztaty przeprowadzone przez dyplomowanego pszczelarza, mającego doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty mają rozbudzić w uczestnikach wrażliwość na los pszczoły oraz dać im wiedzę na temat pracy pszczół i samego pszczelarza.

Dofinansowanie można uzyskać właściwie do każdej imprezy regionalnej czy szkolnej w wysokości 50% kosztów pikniku i warsztatów. Dochód z kampanii zostanie przeznaczony na rozwój programu, budowę pasiek oraz organizacje akcji tematycznych dla dzieci, hospicjach i szkołach specjalnych.  

Jedna z imprez w ramach kampanii odbędzie się pod koniec lipca 2018 r. w Sokolnikach (powiat wieruszowski).

Opracowano na podstawie:

Powiat rawicki, Kampania Be like Bee – Ratujmy Pszczoły, http://powiatrawicki.pl/www/kampania-be-like-bee-ratujmy-pszczoly/, Data publikacji: 2018.07.09, Data odczytu: 2018.07.10Liczba wyświetleń artykułu: 1382

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny