Portal Pszczelarski

II edycja kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły

Ule w polu.

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Be like bee - Ratujmy Pszczoły Fundacja Smart Gmina

Fundacja Smart Gmina prowadzi nabór w ramach II edycji kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły. Kampania ta ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów związanych z wymieraniem pszczół. Dzięki dofinansowaniu, w zgłoszonych miejscach, zorganizowane zostaną pikniki i warsztaty, podczas których zbudowana zostanie między innymi tradycyjna pasieka.

Fundacja Smart Gmina, wraz z Fundacją Promocji i Rozwoju Gmin Polskich, już po raz drugi prowadzą ogólnopolską akcję dofinansowującą cykl imprez edukacyjno-informacyjnych, podczas których wyjaśniane są przyczyny i konsekwencje wymierania pszczół, a także prezentowane są sposoby zapobiegania temu zjawisku.

Na czas imprez budowana jest tradycyjna pasieka, którą organizatorzy wyposażają w sprzęty i narzędzia używane przez pszczelarzy podczas ich codziennej pracy. Uczestnicy takich pikników, mają okazję zajrzeć do tradycyjnych uli, używanych przez pszczelarzy 100 lat temu i współcześnie. Ponadto, w takiej pasiece znajduje się - specjalnie na ten cel przygotowany - szklany ul obserwacyjny, w którym można obserwować życie pszczelej rodziny.

Organizatorzy imprez planują konkursy i zabawy dla dzieci, prezentację narzędzi i sprzętów pszczelarskich, a także degustację regionalnych wyrobów, takich jak: miód, pyłek, propolis czy pierzga.

Jak czytamy w broszurze informacyjnej, jedną z atrakcji imprezy są także warsztaty przeprowadzone przez dyplomowanego pszczelarza, mającego doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty mają rozbudzić w uczestnikach wrażliwość na los pszczoły oraz dać im wiedzę na temat pracy pszczół i samego pszczelarza.

Dofinansowanie można uzyskać właściwie do każdej imprezy regionalnej czy szkolnej w wysokości 50% kosztów pikniku i warsztatów. Dochód z kampanii zostanie przeznaczony na rozwój programu, budowę pasiek oraz organizacje akcji tematycznych dla dzieci, hospicjach i szkołach specjalnych.  

Jedna z imprez w ramach kampanii odbędzie się pod koniec lipca 2018 r. w Sokolnikach (powiat wieruszowski).

Opracowano na podstawie:

Powiat rawicki, Kampania Be like Bee – Ratujmy Pszczoły, http://powiatrawicki.pl/www/kampania-be-like-bee-ratujmy-pszczoly/, Data publikacji: 2018.07.09, Data odczytu: 2018.07.10Liczba wyświetleń artykułu: 1229

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.