Portal Pszczelarski

II edycja kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły

Ule w polu.

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Be like bee - Ratujmy Pszczoły Fundacja Smart Gmina

Fundacja Smart Gmina prowadzi nabór w ramach II edycji kampanii Be like Bee - Ratujmy Pszczoły. Kampania ta ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów związanych z wymieraniem pszczół. Dzięki dofinansowaniu, w zgłoszonych miejscach, zorganizowane zostaną pikniki i warsztaty, podczas których zbudowana zostanie między innymi tradycyjna pasieka.

Fundacja Smart Gmina, wraz z Fundacją Promocji i Rozwoju Gmin Polskich, już po raz drugi prowadzą ogólnopolską akcję dofinansowującą cykl imprez edukacyjno-informacyjnych, podczas których wyjaśniane są przyczyny i konsekwencje wymierania pszczół, a także prezentowane są sposoby zapobiegania temu zjawisku.

Na czas imprez budowana jest tradycyjna pasieka, którą organizatorzy wyposażają w sprzęty i narzędzia używane przez pszczelarzy podczas ich codziennej pracy. Uczestnicy takich pikników, mają okazję zajrzeć do tradycyjnych uli, używanych przez pszczelarzy 100 lat temu i współcześnie. Ponadto, w takiej pasiece znajduje się - specjalnie na ten cel przygotowany - szklany ul obserwacyjny, w którym można obserwować życie pszczelej rodziny.

Organizatorzy imprez planują konkursy i zabawy dla dzieci, prezentację narzędzi i sprzętów pszczelarskich, a także degustację regionalnych wyrobów, takich jak: miód, pyłek, propolis czy pierzga.

Jak czytamy w broszurze informacyjnej, jedną z atrakcji imprezy są także warsztaty przeprowadzone przez dyplomowanego pszczelarza, mającego doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty mają rozbudzić w uczestnikach wrażliwość na los pszczoły oraz dać im wiedzę na temat pracy pszczół i samego pszczelarza.

Dofinansowanie można uzyskać właściwie do każdej imprezy regionalnej czy szkolnej w wysokości 50% kosztów pikniku i warsztatów. Dochód z kampanii zostanie przeznaczony na rozwój programu, budowę pasiek oraz organizacje akcji tematycznych dla dzieci, hospicjach i szkołach specjalnych.  

Jedna z imprez w ramach kampanii odbędzie się pod koniec lipca 2018 r. w Sokolnikach (powiat wieruszowski).

Opracowano na podstawie:

Powiat rawicki, Kampania Be like Bee – Ratujmy Pszczoły, http://powiatrawicki.pl/www/kampania-be-like-bee-ratujmy-pszczoly/, Data publikacji: 2018.07.09, Data odczytu: 2018.07.10



Liczba wyświetleń artykułu: 2001

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.