Portal Pszczelarski

XI Podkarpackie Miodobranie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XI Podkarpackie Miodobranie Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle

Po raz jedenasty na kołaczyckich błoniach (powiat jasielski, województwo podkarpackie) odbyło się Podkarpackie Miodobranie. Cykliczna impreza, prezentująca między innymi tradycyjny obrzęd pozyskiwania miodu została zorganizowana przez Gminę Kołaczyce, Pogórzański Związek Pszczelarzy z Jasła oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Podkarpackie Miodobranie to, organizowana co roku, impreza promująca tradycje bartnicze na terenie Gminy Kołaczyce. Jest to okazja do spotkania, zabawy oraz zakupu miodów, produktów pszczelarskich, a także sprzętu pasiecznego.

Impreza, która odbyła się 1 lipca 2018 r., została zapoczątkowania wystąpieniem Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzaty Salach, która powitała wszystkich zebranych gości oraz zaprosiła do wspólnego świętowania. W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, pszczelarzy, a także licznie przybyli mieszkańcy. Jak co roku zaprezentowano obrzęd pozyskiwania miodu. Dokonali tego członkowie zespołu śpiewaczego i kapeli Grodziszczoki z Grodziska Dolnego. Na zakończenie obrzędu, zebrani goście zostali poczęstowani miodem tegorocznych zbiorów.

W ramach konkursu "Wykwintny Piernik" członkinie Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały ciasta z przygotowane na bazie świeżego miodu, natomiast pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach przygotowali wystawę zabytkowych uli udostępnionych przez pszczelarza z Kątów.

Impreza została uświetniona występami artystycznymi. Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski z zespołem, wystąpił również Zespół LOKA i RIVIERA, jednak zebranych zachwyciła najbardziej Uczennica Szkoły Podstawowej z Kołaczyc, która zaprezentowała kilka utworów.

Opracowano na podstawie:

Gmina Kołaczyce, Biuletyn Informacji Publicznej, XI Podkarpackie Miodobranie, http://www.kolaczyce.pl/news,849,xi-podkarpackie-miodobranie.html, Data publikacji: 2018.07.05, Data odczytu: 2018.07.07Liczba wyświetleń artykułu: 589

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.