Portal Pszczelarski

XI Podkarpackie Miodobranie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XI Podkarpackie Miodobranie Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle

Po raz jedenasty na kołaczyckich błoniach (powiat jasielski, województwo podkarpackie) odbyło się Podkarpackie Miodobranie. Cykliczna impreza, prezentująca między innymi tradycyjny obrzęd pozyskiwania miodu została zorganizowana przez Gminę Kołaczyce, Pogórzański Związek Pszczelarzy z Jasła oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Podkarpackie Miodobranie to, organizowana co roku, impreza promująca tradycje bartnicze na terenie Gminy Kołaczyce. Jest to okazja do spotkania, zabawy oraz zakupu miodów, produktów pszczelarskich, a także sprzętu pasiecznego.

Impreza, która odbyła się 1 lipca 2018 r., została zapoczątkowania wystąpieniem Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzaty Salach, która powitała wszystkich zebranych gości oraz zaprosiła do wspólnego świętowania. W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, pszczelarzy, a także licznie przybyli mieszkańcy. Jak co roku zaprezentowano obrzęd pozyskiwania miodu. Dokonali tego członkowie zespołu śpiewaczego i kapeli Grodziszczoki z Grodziska Dolnego. Na zakończenie obrzędu, zebrani goście zostali poczęstowani miodem tegorocznych zbiorów.

W ramach konkursu "Wykwintny Piernik" członkinie Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały ciasta z przygotowane na bazie świeżego miodu, natomiast pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach przygotowali wystawę zabytkowych uli udostępnionych przez pszczelarza z Kątów.

Impreza została uświetniona występami artystycznymi. Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski z zespołem, wystąpił również Zespół LOKA i RIVIERA, jednak zebranych zachwyciła najbardziej Uczennica Szkoły Podstawowej z Kołaczyc, która zaprezentowała kilka utworów.

Opracowano na podstawie:

Gmina Kołaczyce, Biuletyn Informacji Publicznej, XI Podkarpackie Miodobranie, http://www.kolaczyce.pl/news,849,xi-podkarpackie-miodobranie.html, Data publikacji: 2018.07.05, Data odczytu: 2018.07.07Liczba wyświetleń artykułu: 1041

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower! w Polsce i za granicą

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski