Portal Pszczelarski

Kradzież uli w miejscowości Grobla (powiat bocheński) 2018

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli Kradzież uli w Grobli Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich z przykrością informuje o kradzieży widocznych na zdjęciu uli jednemu z pszczelarzy należących do zrzeszenia.

Ule znajdowały się w miejscowości Grobla, koło wsi Ispina (gmina Drwina, powiat bocheński, województwo małopolskie).

Zasiedlone ule zostały skradzione w weekend 30.06-01.07.2018 r.

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich wraz z poszkodowanym pszczelarzem proszą wszystkie osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat skradzionych uli o kontakt ze zrzeszeniem lub bezpośrednio z policją. Za pomoc w sprawie wyznaczono nagrody.

Jednocześnie ZPK wystosowało apel do wszystkich pszczelarzy o większą czujność i zabezpieczenie uli przed kradzieżą.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3177

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-07-08 07:28:50

Trzymam kciuki za to, że się odnajdą ule. Chociaż ule. Złodziej prędzej czy później popełni błąd i wpadnie w ręce policji.

Zwieros 2018-07-09 16:23:57

Ule i miód z pasiek kradną robotnicy zawodowych pszczelarzy, a nie pszczelarze - jak napisali niektórzy. Skoro okazja czyni złodzieja, to trzymajmy ule z pszczołami blisko swoich siedzib, lub pilnujmy te wywiezione.

Adam_Poch 2018-07-15 09:16:51

W sumie to dobry trop wskazujesz Zwieros. Pszczelarz ma swoje ule, a pomocnik niekoniecznie (a prawdopodobnie chciałby). Trzeba zatem poszukać w okolicy pszczelarzy, którzy zatrudniają inne osoby (spoza rodziny) do pomocy w pasiekach.  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasteczka lekko miodowe

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.