Portal Pszczelarski

Kradzież uli w miejscowości Grobla (powiat bocheński) 2018

pszczelarstwo małopolskie kradzież uli Kradzież uli w Grobli Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich z przykrością informuje o kradzieży widocznych na zdjęciu uli jednemu z pszczelarzy należących do zrzeszenia.

Ule znajdowały się w miejscowości Grobla, koło wsi Ispina (gmina Drwina, powiat bocheński, województwo małopolskie).

Zasiedlone ule zostały skradzione w weekend 30.06-01.07.2018 r.

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich wraz z poszkodowanym pszczelarzem proszą wszystkie osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat skradzionych uli o kontakt ze zrzeszeniem lub bezpośrednio z policją. Za pomoc w sprawie wyznaczono nagrody.

Jednocześnie ZPK wystosowało apel do wszystkich pszczelarzy o większą czujność i zabezpieczenie uli przed kradzieżą.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4130

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-07-08 07:28:50

Trzymam kciuki za to, że się odnajdą ule. Chociaż ule. Złodziej prędzej czy później popełni błąd i wpadnie w ręce policji.

Zwieros 2018-07-09 16:23:57

Ule i miód z pasiek kradną robotnicy zawodowych pszczelarzy, a nie pszczelarze - jak napisali niektórzy. Skoro okazja czyni złodzieja, to trzymajmy ule z pszczołami blisko swoich siedzib, lub pilnujmy te wywiezione.

Adam_Poch 2018-07-15 09:16:51

W sumie to dobry trop wskazujesz Zwieros. Pszczelarz ma swoje ule, a pomocnik niekoniecznie (a prawdopodobnie chciałby). Trzeba zatem poszukać w okolicy pszczelarzy, którzy zatrudniają inne osoby (spoza rodziny) do pomocy w pasiekach.



  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.