Portal Pszczelarski

W Zgierzu rozdano 40 hoteli dla pszczół 2018

pszczelarstwo łódzkie hotel dla pszczół Zgierz murarka ogrodowa Zgierskie hotele dla pszczół Dariusz Serafiński

Prezydent Zgierza przekazał przedstawicielom spółek miejskich oraz innym instytucjom kultury 40 hoteli dla pszczół murarek. W każdym hotelu znajduje się około 50 pszczół w fazie rozwojowej oraz trzcinowe rurki, w których, w kolejnym roku, dojrzałe pszczoły będą miały możliwość złożenia jaj.

Pszczele hotele zostały przekazane w ramach inicjatywy "Zgierskie hotele dla pszczół", która powstała na początku 2017 roku. Od tego momentu organizatorom udało się stworzyć i rozdać kilkadziesiąt hoteli dla zapylaczy. Domki były tworzone między innymi przez dzieci w trakcie warsztatów zorganizowanych w Centrum Kultury Dziecka przez Dariusza Serafińskiego z pasieki w Lipce. Wiele okolicznych szkół i przedszkoli podjęło się wyzwania opieki nad murarkami ogrodowymi. Największy zgierski hotel dla pszczół znajduje się w Parku Miejskim w Zgierzu. Ulokował go tam osobiście Prezydent Miasta, Przemysław Staniszewski.

Rozdane 21 czerwca 2018 r. 40 hoteli powstało natomiast podczas pikniku miejskiego w trakcie specjalnie zorganizowanych warsztatów. Poza stworzeniem domków, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się także, jak opiekować się pszczołami oraz jak zapewnić im doskonałe warunki do życia.

Głównym celem inicjatywy "Zgierskie hotele dla pszczół" jest zachęcenie mieszkańców do tworzenia takich hoteli również na własnych, prywatnych działkach, dlatego też spotkania warsztatowe z zainteresowanymi odbywają się regularnie. Mieszkańcy zainteresowani uczestnictwem w takich zajęciach mogą zgłaszać się do Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Zgierza.

Opracowano na podstawie:

Miasto Zgierz, Zgierskie hotele dla pszczół, https://www.miasto.zgierz.pl/pl/galeria/zgierskie-hotele-dla-pszcz%C3%B3%C5%82-0, Data odczytu: 2018.06.27

Czytaj również:

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)Liczba wyświetleń artykułu: 1959

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.