Portal Pszczelarski

Jak zrobić krem z miodem?

Źródło zdjęcia: lifefoodnutrition.org/wp-content/uploads/2013/10/shea-face-cream.jpg

krem z miodem krem wygładzająco-odżywczy krem odmładzający kosmetologia właściwości miodu

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie w domowych warunkach kremu na bazie miodu. Publikujemy dla Państwa trzy, które naszym zdaniem warto sprawdzić.

W przemyśle farmaceutycznym (oraz od kilkunastu lat kosmetycznym) coraz częściej miód stanowi jeden z podstawowych składników. Skąd wzrost jego popularności? Najprawdopodobniej dlatego, że posiada działanie regenerujące i ujędrniające, a przez to bardzo dobrze wpływa na cerę i jej kondycję.

P: Jak zrobić krem odmładzający?
O:

Potrzebne składniki:
- 1 łyżeczka miodu,
- 1 łyżeczka masła,
- 2 łyżeczki soku z pomarańczy (lub grejpfruta),
- 1 łyżeczka kamfory.

Przepis:

W pierwszej kolejności należy wymieszać ze sobą 1 łyżeczkę miodu z 1 łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami soku z pomarańczy lub grejpfruta. Do otrzymanej mikstury należy dodać jeszcze 1 łyżeczkę kamfory i dokładnie wymieszać.

P: Jak zrobić krem wygładzająco-odżywczy?
O:

Potrzebne składniki:
- 1 łyżeczka miodu,
- 1 łyżeczka olejku z awokado,
- 1 łyżeczka sproszkowanych orzechów macadamia,
- woda destylowana,
- roztopiony wosk pszczeli.

Przepis:

Po połączeniu ze sobą 1 łyżeczki miodu, 1 łyżeczki olejku z awokado oraz 1 łyżeczki sproszkowanych orzechów macadamia należy dodać wodę destylowaną oraz roztopiony wosk pszczeli. Składniki należy porządnie wymieszać w kąpieli wodnej i odstawić do wystygnięcia.

P: Jak zrobić miodowo-mleczny krem przeciwzmarszczkowy?
O:

Potrzebne składniki:
- 2 łyżki miodu,
- 2 łyżki mleka.

Składniki należy ze sobą dobrze wymieszać. Otrzymaną miksturę należy nałożyć na twarz na 10 minut po czym zmyć gorącą wodą.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 8047

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.