Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Regionalne Święto Miodu w Roźwienicy 2018 - relacja

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu Regionalne Święto Miodu w Roźwienicy 2018

Wspólne działania Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu, wójta Gminy oraz Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich po raz kolejny zaowocowały festynem rodzinnym z okazji Regionalnego Święta Miodu.

Impreza odbyła się 17 czerwca 2018 r. w Roźwienicy (powiat jarosławski), na terenie stadionu sportowego. Regionalne Święto Miodu rozpoczęło się nabożeństwem odprawionym przez biskupa Edwarda Białogłowskiego, który podczas homilii zachwalał walory produktów pszczelarskich oraz trafnie porównał rodzinę pszczelą do rodziny ludzkiej. Po mszy świętej pszczelarze wzięli udział w warsztatach, a następnie w rodzinnym festynie.

Na przybyłych czekały liczne atrakcje, szczególnym uznaniem cieszyły się występy uczniów i przedszkolaków. Dzieci przygotowały występy artystyczne, którymi zabawiały zgromadzoną publiczność. Zebrani mieli również okazję skosztować wyrobów pszczelarskich, regionalnego wina i wypieków.

Najmłodszym uczestnikom zapewniono atrakcje w postaci wesołego miasteczka, przejażdżek na kucyku oraz wielu konkursów o tematyce pszczelarskiej. W takiej miłej atmosferze dzieci miały okazję poznać tajniki pracy pszczelarza i odrobinę poznać świat pszczół.

Opracowano na podstawie:

Gmina Roźwienica, Święto Miodu i Piknik Rodzinny 2018, http://www.rozwienica.itl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1633&Itemid=60, Data odczytu: 2018.06.26



Liczba wyświetleń artykułu: 1217

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia