Portal Pszczelarski

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej 2018

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki węza pszczela Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na zakup węzy pszczelej. Wnioski na wymianę szablonów plastrów pszczelich mogły składać organizacje pszczelarskie do 11 lipca 2018 roku. To kolejna w tym roku inicjatywa urzędu, wcześniej przeznaczono ponad półtora miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jak podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dofinansowanie to pozwoli na wymianę około 40 procent węzy pszczelej w województwie. Według Grabowskiego akcja jest jedynie początkiem długofalowego projektu wspomagania miejscowych pszczelarzy.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane za pośrednictwem konkursu na realizację zadania publicznego "Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich". Konkurs ten skierowany jest do kół i stowarzyszeń pszczelarskich i obejmuje zakup i dystrybucję węzy pszczelej na terenie województwa wielkopolskiego. Wybrana zostanie jedynie jedna oferta, natomiast adresaci zadania powinni posiadać adres siedziby i prowadzić działalność w województwie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski, zakupiona węza pszczela ma trafić do pszczelarzy najpóźniej 15 listopada 2018 roku.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie konkursu na zakup węzy pszczelej

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Pszczelarze mogą składać wnioski o dotacje na zakup węzy pszczelej, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczelarze_moga_skladac_wnioski_o_dotacje_na_zakup_wezy_pszczelej,14202.html, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26

Czytaj również:

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na węzę pszczelą za 2 mln PLNLiczba wyświetleń artykułu: 2555

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ciasto orzechowe z miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku