Portal Pszczelarski

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej 2018

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki węza pszczela Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na zakup węzy pszczelej. Wnioski na wymianę szablonów plastrów pszczelich mogły składać organizacje pszczelarskie do 11 lipca 2018 roku. To kolejna w tym roku inicjatywa urzędu, wcześniej przeznaczono ponad półtora miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jak podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dofinansowanie to pozwoli na wymianę około 40 procent węzy pszczelej w województwie. Według Grabowskiego akcja jest jedynie początkiem długofalowego projektu wspomagania miejscowych pszczelarzy.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane za pośrednictwem konkursu na realizację zadania publicznego "Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich". Konkurs ten skierowany jest do kół i stowarzyszeń pszczelarskich i obejmuje zakup i dystrybucję węzy pszczelej na terenie województwa wielkopolskiego. Wybrana zostanie jedynie jedna oferta, natomiast adresaci zadania powinni posiadać adres siedziby i prowadzić działalność w województwie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski, zakupiona węza pszczela ma trafić do pszczelarzy najpóźniej 15 listopada 2018 roku.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie konkursu na zakup węzy pszczelej

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Pszczelarze mogą składać wnioski o dotacje na zakup węzy pszczelej, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczelarze_moga_skladac_wnioski_o_dotacje_na_zakup_wezy_pszczelej,14202.html, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26

Czytaj również:

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na węzę pszczelą za 2 mln PLNLiczba wyświetleń artykułu: 2133

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie