Portal Pszczelarski

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej 2018

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki węza pszczela Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na zakup węzy pszczelej. Wnioski na wymianę szablonów plastrów pszczelich mogły składać organizacje pszczelarskie do 11 lipca 2018 roku. To kolejna w tym roku inicjatywa urzędu, wcześniej przeznaczono ponad półtora miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jak podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dofinansowanie to pozwoli na wymianę około 40 procent węzy pszczelej w województwie. Według Grabowskiego akcja jest jedynie początkiem długofalowego projektu wspomagania miejscowych pszczelarzy.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane za pośrednictwem konkursu na realizację zadania publicznego "Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich". Konkurs ten skierowany jest do kół i stowarzyszeń pszczelarskich i obejmuje zakup i dystrybucję węzy pszczelej na terenie województwa wielkopolskiego. Wybrana zostanie jedynie jedna oferta, natomiast adresaci zadania powinni posiadać adres siedziby i prowadzić działalność w województwie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski, zakupiona węza pszczela ma trafić do pszczelarzy najpóźniej 15 listopada 2018 roku.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie konkursu na zakup węzy pszczelej

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Pszczelarze mogą składać wnioski o dotacje na zakup węzy pszczelej, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczelarze_moga_skladac_wnioski_o_dotacje_na_zakup_wezy_pszczelej,14202.html, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26

Czytaj również:

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na węzę pszczelą za 2 mln PLNLiczba wyświetleń artykułu: 1940

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.