Portal Pszczelarski

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej 2018

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki węza pszczela Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na zakup węzy pszczelej. Wnioski na wymianę szablonów plastrów pszczelich mogły składać organizacje pszczelarskie do 11 lipca 2018 roku. To kolejna w tym roku inicjatywa urzędu, wcześniej przeznaczono ponad półtora miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jak podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dofinansowanie to pozwoli na wymianę około 40 procent węzy pszczelej w województwie. Według Grabowskiego akcja jest jedynie początkiem długofalowego projektu wspomagania miejscowych pszczelarzy.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane za pośrednictwem konkursu na realizację zadania publicznego "Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich". Konkurs ten skierowany jest do kół i stowarzyszeń pszczelarskich i obejmuje zakup i dystrybucję węzy pszczelej na terenie województwa wielkopolskiego. Wybrana zostanie jedynie jedna oferta, natomiast adresaci zadania powinni posiadać adres siedziby i prowadzić działalność w województwie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski, zakupiona węza pszczela ma trafić do pszczelarzy najpóźniej 15 listopada 2018 roku.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie konkursu na zakup węzy pszczelej

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Pszczelarze mogą składać wnioski o dotacje na zakup węzy pszczelej, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczelarze_moga_skladac_wnioski_o_dotacje_na_zakup_wezy_pszczelej,14202.html, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26

Czytaj również:

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na węzę pszczelą za 2 mln PLNLiczba wyświetleń artykułu: 2407

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową