Portal Pszczelarski

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej 2018

pszczelarstwo wielkopolskie dofinansowanie pasieki węza pszczela Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przeznaczył ponad 2 miliony złotych na zakup węzy pszczelej. Wnioski na wymianę szablonów plastrów pszczelich mogły składać organizacje pszczelarskie do 11 lipca 2018 roku. To kolejna w tym roku inicjatywa urzędu, wcześniej przeznaczono ponad półtora miliona złotych na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jak podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, dofinansowanie to pozwoli na wymianę około 40 procent węzy pszczelej w województwie. Według Grabowskiego akcja jest jedynie początkiem długofalowego projektu wspomagania miejscowych pszczelarzy.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane za pośrednictwem konkursu na realizację zadania publicznego "Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich". Konkurs ten skierowany jest do kół i stowarzyszeń pszczelarskich i obejmuje zakup i dystrybucję węzy pszczelej na terenie województwa wielkopolskiego. Wybrana zostanie jedynie jedna oferta, natomiast adresaci zadania powinni posiadać adres siedziby i prowadzić działalność w województwie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski, zakupiona węza pszczela ma trafić do pszczelarzy najpóźniej 15 listopada 2018 roku.

Dokumenty do pobrania:

Ogłoszenie konkursu na zakup węzy pszczelej

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Pszczelarze mogą składać wnioski o dotacje na zakup węzy pszczelej, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczelarze_moga_skladac_wnioski_o_dotacje_na_zakup_wezy_pszczelej,14202.html, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26

Czytaj również:

Rozstrzygnięto otwarty konkurs na węzę pszczelą za 2 mln PLNLiczba wyświetleń artykułu: 2282

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły