Portal Pszczelarski

Nawet najmniejsi mogą wspierać pszczoły. Przykład daje Glisne

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Glisne

Niewielka placówka edukacyjna w Glisnem (powiat limanowski, województwo małopolskie) stara się wpoić swoim podopiecznym niezwykle ważną rolę pszczół w środowisku naturalnym. Uczniowie stworzyli ogródek kwiatowy oraz biorą udział w pogadankach i warsztatach dotyczących środowiska.

Szkoła Podstawowa w Glisnem jest niewielką placówką, sama wieś liczy niewiele ponad 300 mieszkańców, ale jak informuje portal gorce24.pl, nawet takie niewielkie społeczności mogą dołożyć swoją cegiełkę we wsparcie owadów zapylających. Dlatego też uczniowie szkoły stworzyli z pomocą nauczycieli ogródek kwiatowy, na którym posadzono kwiaty, warzywa i owoce. Dzieci dbają o stworzone przez siebie miejsce, dekorują je i podlewają. Ogródek ten został stworzony między innymi z myślą o pszczołach, które dzięki temu mają dostęp do różnorodnych roślin.

Ponadto, w ramach zajęć edukacyjnych w szkole w Glisnem prowadzone są pogadanki dotyczące sposobów dbania środowisko, dzieci tworzą prace plastyczne związane z tym tematem, a pszczoły stały się nawet głównym tematem sezonowej gazetki szkolnej.

Opiekunowie zorganizowali również wyjazd dzieci do pasieki miejscowego pszczelarza, który pokazał im na czym polega praca z pszczołami oraz jak wyglądają zabytkowe ozdobne ule.

Jak twierdzą sami nauczyciele szkoły w Glisnem, jeden projekt nie jest w stanie ocalić środowiska, ale jest w stanie obudzić wrażliwość oraz odpowiedzialność w młodym pokoleniu, które w przyszłości będzie miało świadomość podejmowanych przez siebie decyzji.

Opracowano na podstawie:

Gorce24, Przyjaźni pszczołom, http://gorce24.pl/informacje/10388/Przyjazni_pszczolom, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26Liczba wyświetleń artykułu: 636

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.