Portal Pszczelarski

Nawet najmniejsi mogą wspierać pszczoły. Przykład daje Glisne

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Glisne

Niewielka placówka edukacyjna w Glisnem (powiat limanowski, województwo małopolskie) stara się wpoić swoim podopiecznym niezwykle ważną rolę pszczół w środowisku naturalnym. Uczniowie stworzyli ogródek kwiatowy oraz biorą udział w pogadankach i warsztatach dotyczących środowiska.

Szkoła Podstawowa w Glisnem jest niewielką placówką, sama wieś liczy niewiele ponad 300 mieszkańców, ale jak informuje portal gorce24.pl, nawet takie niewielkie społeczności mogą dołożyć swoją cegiełkę we wsparcie owadów zapylających. Dlatego też uczniowie szkoły stworzyli z pomocą nauczycieli ogródek kwiatowy, na którym posadzono kwiaty, warzywa i owoce. Dzieci dbają o stworzone przez siebie miejsce, dekorują je i podlewają. Ogródek ten został stworzony między innymi z myślą o pszczołach, które dzięki temu mają dostęp do różnorodnych roślin.

Ponadto, w ramach zajęć edukacyjnych w szkole w Glisnem prowadzone są pogadanki dotyczące sposobów dbania środowisko, dzieci tworzą prace plastyczne związane z tym tematem, a pszczoły stały się nawet głównym tematem sezonowej gazetki szkolnej.

Opiekunowie zorganizowali również wyjazd dzieci do pasieki miejscowego pszczelarza, który pokazał im na czym polega praca z pszczołami oraz jak wyglądają zabytkowe ozdobne ule.

Jak twierdzą sami nauczyciele szkoły w Glisnem, jeden projekt nie jest w stanie ocalić środowiska, ale jest w stanie obudzić wrażliwość oraz odpowiedzialność w młodym pokoleniu, które w przyszłości będzie miało świadomość podejmowanych przez siebie decyzji.

Opracowano na podstawie:

Gorce24, Przyjaźni pszczołom, http://gorce24.pl/informacje/10388/Przyjazni_pszczolom, Data publikacji: 2018.06.22, Data odczytu: 2018.06.26Liczba wyświetleń artykułu: 876

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków