Portal Pszczelarski

Konkurs Przyjaciele Pszczół zostanie rozstrzygnięty przez pszczoły!

pszczelarstwo wielkopolskie konkurs pszczelarski relacja z wydarzenia Roman Kędzierski Przyjaciele Pszczół

Nadleśnictwo Kościan zorganizowało konkurs skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach konkursu uczestnicy stworzyli domki dla owadów. Prawie wszystkie zgłoszone prace trafiły do lasu, a główna nagroda zostanie przyznana przez owady, które najliczniej zasiedlą jeden z domków.

Konkurs "Przyjaciele Pszczół" został zorganizowany w celu zwrócenia uwagi na rolę dzikich owadów zapylających oraz popularyzacji idei czynnej ochrony dzikich pszczół i trzmieli. Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Kościan, do rywalizacji zgłoszono 30 prac z czego komisja wybrała 26 najlepszych. Zastępca Nadleśniczego, Ewa Naparty-Baczyńska podkreśla, iż zaangażowanie uczestników w tworzenie domków było ogromne, a wszystkie prace wykonane zostały na najwyższym poziomie. Dlatego też komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem zwycięzcy.
Zgodnie z regulaminem konkursu, 15 czerwca 2018 r., na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Racot miało dojść do ogłoszenia wyników konkursu i przyznania głównych nagród, jednak komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca wszystkim uczestnikom zaproszonym do drugiego etapu. Ostateczną ocenę zostawiono w gestii samych pszczół, które będą zasiedlały domki.

Wszystkie konkursowe prace zostaną bowiem umieszczone w lesie, gdzie zarówno sami konstruktorzy, jak i pracownicy nadleśnictwa będą mogli się nimi opiekować. Główna nagroda zostanie przyznana dla twórcy domku, który najbardziej spodoba się owadom i zostanie zasiedlony przez ich nawieszą liczbę. Ten nietypowy pomysł bardzo spodobał się uczestnikom.

Zwieńczeniem całego dnia była prelekcja Romana Kędzierskiego - pszczelarza, który opowiedział zebranym o hodowli pszczół oraz o rodzajach miodu. Słuchacze mieli również okazję poznać sposoby rozpoznawania naturalnego miodu oraz obejrzeć rój pszczół umieszczony w przeszklonej gablocie.

Opracowano na podstawie:

Nadleśnictwo Kościan, Kto został „Przyjacielem Pszczół”? , http://www.koscian.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/EJyrCvlQ1THh/content/kto-zostal-przyjecielem-pszczol-, Data publikacji: 2018.06.19, Data odczytu: 2018.06.25Liczba wyświetleń artykułu: 642

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.