Portal Pszczelarski

Konkurs Przyjaciele Pszczół zostanie rozstrzygnięty przez pszczoły!

pszczelarstwo wielkopolskie konkurs pszczelarski relacja z wydarzenia Roman Kędzierski Przyjaciele Pszczół

Nadleśnictwo Kościan zorganizowało konkurs skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach konkursu uczestnicy stworzyli domki dla owadów. Prawie wszystkie zgłoszone prace trafiły do lasu, a główna nagroda zostanie przyznana przez owady, które najliczniej zasiedlą jeden z domków.

Konkurs "Przyjaciele Pszczół" został zorganizowany w celu zwrócenia uwagi na rolę dzikich owadów zapylających oraz popularyzacji idei czynnej ochrony dzikich pszczół i trzmieli. Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Kościan, do rywalizacji zgłoszono 30 prac z czego komisja wybrała 26 najlepszych. Zastępca Nadleśniczego, Ewa Naparty-Baczyńska podkreśla, iż zaangażowanie uczestników w tworzenie domków było ogromne, a wszystkie prace wykonane zostały na najwyższym poziomie. Dlatego też komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem zwycięzcy.
Zgodnie z regulaminem konkursu, 15 czerwca 2018 r., na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Racot miało dojść do ogłoszenia wyników konkursu i przyznania głównych nagród, jednak komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca wszystkim uczestnikom zaproszonym do drugiego etapu. Ostateczną ocenę zostawiono w gestii samych pszczół, które będą zasiedlały domki.

Wszystkie konkursowe prace zostaną bowiem umieszczone w lesie, gdzie zarówno sami konstruktorzy, jak i pracownicy nadleśnictwa będą mogli się nimi opiekować. Główna nagroda zostanie przyznana dla twórcy domku, który najbardziej spodoba się owadom i zostanie zasiedlony przez ich nawieszą liczbę. Ten nietypowy pomysł bardzo spodobał się uczestnikom.

Zwieńczeniem całego dnia była prelekcja Romana Kędzierskiego - pszczelarza, który opowiedział zebranym o hodowli pszczół oraz o rodzajach miodu. Słuchacze mieli również okazję poznać sposoby rozpoznawania naturalnego miodu oraz obejrzeć rój pszczół umieszczony w przeszklonej gablocie.

Opracowano na podstawie:

Nadleśnictwo Kościan, Kto został „Przyjacielem Pszczół”? , http://www.koscian.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/EJyrCvlQ1THh/content/kto-zostal-przyjecielem-pszczol-, Data publikacji: 2018.06.19, Data odczytu: 2018.06.25Liczba wyświetleń artykułu: 924

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka po mazursku

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Dyniowe drożdżowe z awokado

Banan w cieście

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom