Portal Pszczelarski

Obchody 60-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Skierniewicach

Pszczoła na kwiecie róży

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach Edward Gala

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystość była okazją do podziękowań i przyznania odznaczeń dla najaktywniejszych członków, wspólnej debaty oraz zabawy.

Uroczyste obchody jubileuszu miały miejsce 17 czerwca 2018 r. i tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Na pamiątką tego wydarzenia, na Bulwarze Przyjaźni posadzono dwie miododajne lipy.

Po przejściu uroczystym korowodem, na czele którego jeden z pszczelarzy niósł ul, na rynku przed ratuszem, rozdano nagrody i wyróżnienia dla władz samorządowych oraz dla zasłużonych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr Jana Dzierżona otrzymał Edward Gala, natomiast współzałożyciel skierniewickiego koła odebrał pamiątkowy dyplom.

Z okazji swojego jubileuszu, pszczelarze zorganizowali również festyn dla mieszkańców. Odbyła się także prelekcja dotycząca wykorzystania produktów pszczelich w codziennym życiu, w profilaktyce i terapii nowotworowej, a także wykład dotyczący wpływu pszczół na funkcjonowanie ekosystemu.

Opracowano na podstawie:

Skierniewice Stolica Nauk Ogrodniczych, Pszczoła jest dla nich najważniejsza, http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/miasto/pszczola-jest-dla-nich-najwazniejsza,193.html, Data publikacji: 2018.06.20, Data odczytu: 2018.06.24Liczba wyświetleń artykułu: 912

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna