Portal Pszczelarski

Obchody 60-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Skierniewicach

Pszczoła na kwiecie róży

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach Edward Gala

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystość była okazją do podziękowań i przyznania odznaczeń dla najaktywniejszych członków, wspólnej debaty oraz zabawy.

Uroczyste obchody jubileuszu miały miejsce 17 czerwca 2018 r. i tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Na pamiątką tego wydarzenia, na Bulwarze Przyjaźni posadzono dwie miododajne lipy.

Po przejściu uroczystym korowodem, na czele którego jeden z pszczelarzy niósł ul, na rynku przed ratuszem, rozdano nagrody i wyróżnienia dla władz samorządowych oraz dla zasłużonych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr Jana Dzierżona otrzymał Edward Gala, natomiast współzałożyciel skierniewickiego koła odebrał pamiątkowy dyplom.

Z okazji swojego jubileuszu, pszczelarze zorganizowali również festyn dla mieszkańców. Odbyła się także prelekcja dotycząca wykorzystania produktów pszczelich w codziennym życiu, w profilaktyce i terapii nowotworowej, a także wykład dotyczący wpływu pszczół na funkcjonowanie ekosystemu.

Opracowano na podstawie:

Skierniewice Stolica Nauk Ogrodniczych, Pszczoła jest dla nich najważniejsza, http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/miasto/pszczola-jest-dla-nich-najwazniejsza,193.html, Data publikacji: 2018.06.20, Data odczytu: 2018.06.24Liczba wyświetleń artykułu: 991

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Tofu smażone w ziołach z miodem

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności