Portal Pszczelarski

Obchody 60-lecia istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Skierniewicach

Pszczoła na kwiecie róży

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach Edward Gala

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Skierniewicach obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystość była okazją do podziękowań i przyznania odznaczeń dla najaktywniejszych członków, wspólnej debaty oraz zabawy.

Uroczyste obchody jubileuszu miały miejsce 17 czerwca 2018 r. i tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Na pamiątką tego wydarzenia, na Bulwarze Przyjaźni posadzono dwie miododajne lipy.

Po przejściu uroczystym korowodem, na czele którego jeden z pszczelarzy niósł ul, na rynku przed ratuszem, rozdano nagrody i wyróżnienia dla władz samorządowych oraz dla zasłużonych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr Jana Dzierżona otrzymał Edward Gala, natomiast współzałożyciel skierniewickiego koła odebrał pamiątkowy dyplom.

Z okazji swojego jubileuszu, pszczelarze zorganizowali również festyn dla mieszkańców. Odbyła się także prelekcja dotycząca wykorzystania produktów pszczelich w codziennym życiu, w profilaktyce i terapii nowotworowej, a także wykład dotyczący wpływu pszczół na funkcjonowanie ekosystemu.

Opracowano na podstawie:

Skierniewice Stolica Nauk Ogrodniczych, Pszczoła jest dla nich najważniejsza, http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/miasto/pszczola-jest-dla-nich-najwazniejsza,193.html, Data publikacji: 2018.06.20, Data odczytu: 2018.06.24Liczba wyświetleń artykułu: 1042

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli