Portal Pszczelarski

Pierwszy ul w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze

pszczelarstwo lubuskie pszczelarstwo miejskie ul w ogrodzie botanicznym Paweł Sulatycki

Z inicjatywy radnej Bożeny Ronowicz, w Ogrodzie botanicznym w Zielonej Górze stanął pierwszy ul. Nie jest to pierwszy miejski ul w tym mieście, jednakże jest to istotny element promocji ratowania roi pszczelich na świecie. Radna ma nadzieję, że Zielona Góra stanie się ważnym ośrodkiem działań na rzecz ratowania pszczół i innych zapylaczy.

Bożena Ronowicz to miłośniczka przyrody, absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także była prezydent Miasta Zielona Góra. Jak sama twierdzi, pszczoły są ogromnie istotne w ekosystemie miejskim i dlatego konieczne jest ich ratowanie. Jej zdaniem, Ogród Botaniczny jest idealnym miejscem dla zapylaczy, ponieważ będą one żyły tu w otoczeniu kwiatów i zieleni.

Pomoc przy zainstalowaniu ula zaoferował jeden z pszczelarzy, Paweł Sulatycki. W rozmowie z Radiem Zielona Góra, zaznaczył on, że pszczoły są niezwykle pożytecznymi owadami, a ich zła sława wynika jedynie z niewiedzy ludzi, którzy często mylą je z osami.

W Zielonej Górze pasieki miejskie znajdują się między innymi na dachu Giełdy Rolno-Towarowej, na terenie Miejskich Wodociągów oraz na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Wyszyńskiego. Ogród Botaniczny zapowiada rozszerzenie pasieki o kolejne ule.

Opracowano na podstawie:

Radio Zielona Góra, W ogrodzie botanicznym stanął pierwszy ul, http://www.rzg.pl/w-ogrodzie-botanicznym-stanal-pierwszy-ul/, Data publikacji: 2018.07.06, Data odczytu: 2018.07.06Liczba wyświetleń artykułu: 1328

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Amarantus z miodem i migdałami

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim