Portal Pszczelarski

Pierwszy ul w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze

pszczelarstwo lubuskie pszczelarstwo miejskie ul w ogrodzie botanicznym Paweł Sulatycki

Z inicjatywy radnej Bożeny Ronowicz, w Ogrodzie botanicznym w Zielonej Górze stanął pierwszy ul. Nie jest to pierwszy miejski ul w tym mieście, jednakże jest to istotny element promocji ratowania roi pszczelich na świecie. Radna ma nadzieję, że Zielona Góra stanie się ważnym ośrodkiem działań na rzecz ratowania pszczół i innych zapylaczy.

Bożena Ronowicz to miłośniczka przyrody, absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także była prezydent Miasta Zielona Góra. Jak sama twierdzi, pszczoły są ogromnie istotne w ekosystemie miejskim i dlatego konieczne jest ich ratowanie. Jej zdaniem, Ogród Botaniczny jest idealnym miejscem dla zapylaczy, ponieważ będą one żyły tu w otoczeniu kwiatów i zieleni.

Pomoc przy zainstalowaniu ula zaoferował jeden z pszczelarzy, Paweł Sulatycki. W rozmowie z Radiem Zielona Góra, zaznaczył on, że pszczoły są niezwykle pożytecznymi owadami, a ich zła sława wynika jedynie z niewiedzy ludzi, którzy często mylą je z osami.

W Zielonej Górze pasieki miejskie znajdują się między innymi na dachu Giełdy Rolno-Towarowej, na terenie Miejskich Wodociągów oraz na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Wyszyńskiego. Ogród Botaniczny zapowiada rozszerzenie pasieki o kolejne ule.

Opracowano na podstawie:

Radio Zielona Góra, W ogrodzie botanicznym stanął pierwszy ul, http://www.rzg.pl/w-ogrodzie-botanicznym-stanal-pierwszy-ul/, Data publikacji: 2018.07.06, Data odczytu: 2018.07.06



Liczba wyświetleń artykułu: 2043

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich