Portal Pszczelarski

Powstał nowy punkt edukacji pszczelarsko-bartniczej w Chojnicach

pszczelarstwo pomorskie Towarzystwo Pszczelnicze w Chojnicach kłody bartne edukacja pszczelarska edukacja bartnicza

W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego pszczelarze z Towarzystwa Pszczelniczego w Chojnicach wykonali zadania mające na celu kształtowanie zachowań prośrodowiskowych. Natomiast wspólna inicjatywa Nadleśnictwa Rytel oraz Towarzystwa Pszczelniczego w Chojnicach zaowocowała powstaniem ścieżki dydaktycznej w miejscowości Bachorze.

Jak informuje portal miejski Chojnice.com, punkt dydaktyczny znajduje się przy Kaszubskiej Marszrucie (sieci ścieżek i szlaków rowerowych wytyczonych w powiecie chojnickim), a dokładnie przy wjeździe do Bachorza od strony Funki. W tym miejscu pszczelarze z chojnickiego Towarzystwa Pszczelniczego umieścili dwie, naturalnej wielkości kłody bartne, natomiast pracownicy nadleśnictwa zamontowali tablice edukacyjne poświęcone lasom i bartnictwu.

Ponadto, na pobliskich terenach zasiano rodzime rośliny miododajne, takie jak gryka, wyka czy gorczyca, które będzie można nie tylko podziwiać, ale również - dzięki zamontowanym tablicom gatunkowym - również dokładniej poznać. Dla odwiedzających ustawiono ławki i stół, dzięki czemu ten punkt dydaktyczny stał się także miejscem wypoczynku i relaksu.

Inicjatywa jest elementem zadania edukacyjnego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą "Lasy, pola, ogrody i pszczoły. Edukacja ekologiczna i warsztaty dla dzieci". Poza stworzeniem punktu edukacyjnego oraz zasianiem roślin miododajnych, pszczelarze przeprowadzili także warsztaty dla dzieci, w których uczestniczyło prawie 130 osób.

Opracowano na podstawie:

Chojnice, Pszczelarze edukują, http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Pszczelarze-edukuja/21370, Data publikacji: 2018.06.28, Data odczytu: 2018.06.29



Liczba wyświetleń artykułu: 1667

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.