Portal Pszczelarski

Konkurs Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 - rozstrzygnięty

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom MaxiMiodziaki

Laureatem konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 okazała się grupa MaxiMiodziaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Uczniowie pokonali 321 grup z całej Polski, a podczas zakończenia roku wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Piąta edycja konkursu w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" ruszyła w kwietniu 2018 roku. W ramach konkursu rywalizowało między sobą aż 321 zespołów z całej Polski. W ramach poszczególnych zadań konkursowych uczniowie zbierali punkty. Uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić postępy każdej grupy.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pałecznicy bardzo zaangażowali się w działania konkursowe. Jak mówi Katarzyna Gąsiorek, nauczycielka koordynująca działania konkursowe - nikt nie spodziewał się wygranej, ale z czasem dzieci wzajemnie zaczęły się mobilizować do działania. Zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem i w ten sposób w ciągu jednego tygodnia grupa MaxiMiodziaki była w stanie przeskoczyć o kilka miejsc w rankingu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, nauczycieli i rodziców - udało się zdobyć pierwsze miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w konkursie, wartością dodaną całego przedsięwzięcia jest na pewno ogromna wiedza na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas trwania konkursu uczniowie organizowali happeningi, promowali zasady właściwego prowadzenia oprysków czy tworzyli miejsca przyjazne pszczołom. Kilka miesięcy pracy przy zadaniach konkursowych na pewno wyrobiło w nich odpowiednie wartości i szacunek do otaczającej przyrody.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Uczniowie w Pałecznicy najlepsi w „pszczelim” konkursie, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-najlepsi-w-pszczelim-konkursie,13288219/, Data publikacji: 2018.06.25, Data odczytu: 2018.06.28Liczba wyświetleń artykułu: 1002

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Zostań bohaterem pszczół

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.