Portal Pszczelarski

Konkurs Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 - rozstrzygnięty

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom MaxiMiodziaki

Laureatem konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 okazała się grupa MaxiMiodziaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Uczniowie pokonali 321 grup z całej Polski, a podczas zakończenia roku wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Piąta edycja konkursu w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" ruszyła w kwietniu 2018 roku. W ramach konkursu rywalizowało między sobą aż 321 zespołów z całej Polski. W ramach poszczególnych zadań konkursowych uczniowie zbierali punkty. Uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić postępy każdej grupy.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pałecznicy bardzo zaangażowali się w działania konkursowe. Jak mówi Katarzyna Gąsiorek, nauczycielka koordynująca działania konkursowe - nikt nie spodziewał się wygranej, ale z czasem dzieci wzajemnie zaczęły się mobilizować do działania. Zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem i w ten sposób w ciągu jednego tygodnia grupa MaxiMiodziaki była w stanie przeskoczyć o kilka miejsc w rankingu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, nauczycieli i rodziców - udało się zdobyć pierwsze miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w konkursie, wartością dodaną całego przedsięwzięcia jest na pewno ogromna wiedza na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas trwania konkursu uczniowie organizowali happeningi, promowali zasady właściwego prowadzenia oprysków czy tworzyli miejsca przyjazne pszczołom. Kilka miesięcy pracy przy zadaniach konkursowych na pewno wyrobiło w nich odpowiednie wartości i szacunek do otaczającej przyrody.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Uczniowie w Pałecznicy najlepsi w „pszczelim” konkursie, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-najlepsi-w-pszczelim-konkursie,13288219/, Data publikacji: 2018.06.25, Data odczytu: 2018.06.28Liczba wyświetleń artykułu: 1055

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Herbatka z miodem na przeziębienie

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Tarta z brzoskwiniami i miodem

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Kapusta czerwona z porto

Chałka z szafranem i miodem

Piernik sułtański

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem