Portal Pszczelarski

Konkurs Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 - rozstrzygnięty

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom MaxiMiodziaki

Laureatem konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 okazała się grupa MaxiMiodziaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Uczniowie pokonali 321 grup z całej Polski, a podczas zakończenia roku wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Piąta edycja konkursu w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" ruszyła w kwietniu 2018 roku. W ramach konkursu rywalizowało między sobą aż 321 zespołów z całej Polski. W ramach poszczególnych zadań konkursowych uczniowie zbierali punkty. Uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić postępy każdej grupy.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pałecznicy bardzo zaangażowali się w działania konkursowe. Jak mówi Katarzyna Gąsiorek, nauczycielka koordynująca działania konkursowe - nikt nie spodziewał się wygranej, ale z czasem dzieci wzajemnie zaczęły się mobilizować do działania. Zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem i w ten sposób w ciągu jednego tygodnia grupa MaxiMiodziaki była w stanie przeskoczyć o kilka miejsc w rankingu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, nauczycieli i rodziców - udało się zdobyć pierwsze miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w konkursie, wartością dodaną całego przedsięwzięcia jest na pewno ogromna wiedza na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas trwania konkursu uczniowie organizowali happeningi, promowali zasady właściwego prowadzenia oprysków czy tworzyli miejsca przyjazne pszczołom. Kilka miesięcy pracy przy zadaniach konkursowych na pewno wyrobiło w nich odpowiednie wartości i szacunek do otaczającej przyrody.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Uczniowie w Pałecznicy najlepsi w „pszczelim” konkursie, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-najlepsi-w-pszczelim-konkursie,13288219/, Data publikacji: 2018.06.25, Data odczytu: 2018.06.28Liczba wyświetleń artykułu: 947

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Podsumowanie projektu "W szkole jak w ulu"

Wynik kontroli miodu nektarowego gryczanego sprzedawanego na Allegro przez Dom Pszczelarza

Kradzież uli w miejscowości Grobla (powiat bocheński) 2018