Portal Pszczelarski

Konkurs Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 - rozstrzygnięty

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom MaxiMiodziaki

Laureatem konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 okazała się grupa MaxiMiodziaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Uczniowie pokonali 321 grup z całej Polski, a podczas zakończenia roku wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Piąta edycja konkursu w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" ruszyła w kwietniu 2018 roku. W ramach konkursu rywalizowało między sobą aż 321 zespołów z całej Polski. W ramach poszczególnych zadań konkursowych uczniowie zbierali punkty. Uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić postępy każdej grupy.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pałecznicy bardzo zaangażowali się w działania konkursowe. Jak mówi Katarzyna Gąsiorek, nauczycielka koordynująca działania konkursowe - nikt nie spodziewał się wygranej, ale z czasem dzieci wzajemnie zaczęły się mobilizować do działania. Zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem i w ten sposób w ciągu jednego tygodnia grupa MaxiMiodziaki była w stanie przeskoczyć o kilka miejsc w rankingu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, nauczycieli i rodziców - udało się zdobyć pierwsze miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w konkursie, wartością dodaną całego przedsięwzięcia jest na pewno ogromna wiedza na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas trwania konkursu uczniowie organizowali happeningi, promowali zasady właściwego prowadzenia oprysków czy tworzyli miejsca przyjazne pszczołom. Kilka miesięcy pracy przy zadaniach konkursowych na pewno wyrobiło w nich odpowiednie wartości i szacunek do otaczającej przyrody.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Uczniowie w Pałecznicy najlepsi w „pszczelim” konkursie, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-najlepsi-w-pszczelim-konkursie,13288219/, Data publikacji: 2018.06.25, Data odczytu: 2018.06.28Liczba wyświetleń artykułu: 796

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.