Portal Pszczelarski

Konkurs Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 - rozstrzygnięty

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom MaxiMiodziaki

Laureatem konkursu Akademia Przyjaciół Pszczół 2018 okazała się grupa MaxiMiodziaki z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy. Uczniowie pokonali 321 grup z całej Polski, a podczas zakończenia roku wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Piąta edycja konkursu w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" ruszyła w kwietniu 2018 roku. W ramach konkursu rywalizowało między sobą aż 321 zespołów z całej Polski. W ramach poszczególnych zadań konkursowych uczniowie zbierali punkty. Uczestnicy i wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić postępy każdej grupy.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pałecznicy bardzo zaangażowali się w działania konkursowe. Jak mówi Katarzyna Gąsiorek, nauczycielka koordynująca działania konkursowe - nikt nie spodziewał się wygranej, ale z czasem dzieci wzajemnie zaczęły się mobilizować do działania. Zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem i w ten sposób w ciągu jednego tygodnia grupa MaxiMiodziaki była w stanie przeskoczyć o kilka miejsc w rankingu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich - dzieci, nauczycieli i rodziców - udało się zdobyć pierwsze miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w konkursie, wartością dodaną całego przedsięwzięcia jest na pewno ogromna wiedza na temat znaczenia pszczół w przyrodzie. Podczas trwania konkursu uczniowie organizowali happeningi, promowali zasady właściwego prowadzenia oprysków czy tworzyli miejsca przyjazne pszczołom. Kilka miesięcy pracy przy zadaniach konkursowych na pewno wyrobiło w nich odpowiednie wartości i szacunek do otaczającej przyrody.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Uczniowie w Pałecznicy najlepsi w „pszczelim” konkursie, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-najlepsi-w-pszczelim-konkursie,13288219/, Data publikacji: 2018.06.25, Data odczytu: 2018.06.28Liczba wyświetleń artykułu: 887

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę