Portal Pszczelarski

SP w Grabowie Królewskim zakończyła projekt Ratujmy dzikie zapylacze

pszczelarstwo wielkopolskie Ratujmy dzikie zapylacze edukacja pszczelarska

Uczniowie szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim (powiat wrzesiński), podsumowali trwający kilka miesięcy projekt pt. Ratujmy dzikie zapylacze. Była to jedna z 50 inicjatyw zakwalifikowanych do udziału w konkursie "Misja przyroda".

Konkurs, organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, rozpoczął się w kwietniu 2018 roku. Zadaniem konkursowym było zaplanowanie i przeprowadzenie projektu edukacyjnego, w którym uczniowie mieliby określić problem środowiska naturalnego, występujący w ich okolicy, a następnie podjąć działania w celu jego rozwiązania.

Uczniowie z Grabowa Królewskiego postanowili zwrócić uwagę na pszczoły. W ramach realizacji zadań konkursowych odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć. W kwietniu 2018 r., dzieci odwiedziły jedną z miejscowych pasiek, gdzie mogły poznać życie i zwyczaje pszczół. Następnie zorganizowano pikietę, która miała na celu zwrócenie uwagi na problemy zapylaczy. Ponadto odbywały się prezentacje edukacyjne, dotyczące pszczoły miodnej, warsztaty kulinarne i plastyczne, sadzono kwiaty i rośliny miododajne, a nawet wspólnymi siłami zbudowano domek dla dzikich owadów.

Do projektu zaangażowały się zarówno dzieci, nauczyciele jak i rodzice. Jak dla Radia Września powiedziała Renata Dobrowolska, koordynator projektu, inicjatywa przyniosła ogromne korzyści edukacyjne, ale również integracyjne, ponieważ cała społeczność mocno angażowała się we wszystkie zadania. Nauczycielka podkreśla, iż pomimo zakończenia projektu, działania na rzecz zapylaczy będą na pewno kontynuowane w przyszłych latach.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia. Główną nagrodą w konkursie jest pobyt w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie koło Międzyzdrojów, gdzie laureaci będą mieli okazję wzięcia udziału w niezwykłej lekcji przyrody. Dodatkową nagrodą jest bon o wartości trzech tysięcy złotych na wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej.

Opracowano na podstawie:

Radio Września, Ratowali pszczoły, https://radio-wrzesnia.pl/ratowali-pszczoly/, Data publikacji: 2018.06.28, Data odczytu: 2018.06.28



Liczba wyświetleń artykułu: 1405

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie