Portal Pszczelarski

Wakacyjne warsztaty przyrodnicze w Nowym Targu 2018 - rozpoczęte!

Pszczoły na przegorzanie

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Mieczysław Nowak Lato to najlepsza pora...

Z inicjatywy Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego, przez cały okres wakacyjny, w Nowym Targu odbywać się będą warsztaty przyrodnicze dla mieszkańców. Inauguracyjny piknik edukacyjny odbył się w niedzielę 1 lipca 2018 r. Tematem przewodnim było między innymi pszczelarstwo.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu "Lato to najlepsza pora...". Organizatorzy planują regularne, godzinne spotkania (każdy wtorek, środa i czwartek od godziny 10.00), podczas których mieszkańcy, głównie dzieci, będą mieli możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Pani Barbara Wiśniowska, instruktorka warsztatów w każdy wtorek lipca i sierpnia będzie opowiadać zebranym o życiu pszczół, o ich pracy oraz o tym jak powstaje miód. Ponadto, podczas pozostałych sesji, będzie można dowiedzieć się więcej na temat nadmorskich klimatów, sposobów wiązania żeglarskiego supła czy wykonania latawca.

Podczas niedzielnej inauguracji cyklu, zebrani mogli wziąć udział w każdym z warsztatów bezpłatnie (stała cena to 5 zł za osobę), ponadto odbyło się wspólne czytanie tekstów o lecie, relaks w zielonej strefie i przede wszystkim spotkanie z mistrzem pszczelarskim Mieczysławem Nowakiem, który opowiedział o pracy w pasiece, zaprezentował, przyniesione ze sobą, akcesoria pszczelarskie oraz częstował wszystkich miodem.

Jak informuje portal Nowy Targ 24, warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu, przed Ratuszem. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 18 266 77 76 i mailowo: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

Opracowano na podstawie:

Nowy Targ 24, Piknik edukacyjny pod ratuszem – z pszczołą w tle, https://nowytarg24.tv/piknik-edukacyjny-pod-ratuszem/, Data publikacji: 2018.07.02, data odczytu: 2018.07.02Liczba wyświetleń artykułu: 795

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu