Portal Pszczelarski

Wakacyjne warsztaty przyrodnicze w Nowym Targu 2018 - rozpoczęte!

Pszczoły na przegorzanie

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Mieczysław Nowak Lato to najlepsza pora...

Z inicjatywy Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego, przez cały okres wakacyjny, w Nowym Targu odbywać się będą warsztaty przyrodnicze dla mieszkańców. Inauguracyjny piknik edukacyjny odbył się w niedzielę 1 lipca 2018 r. Tematem przewodnim było między innymi pszczelarstwo.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu "Lato to najlepsza pora...". Organizatorzy planują regularne, godzinne spotkania (każdy wtorek, środa i czwartek od godziny 10.00), podczas których mieszkańcy, głównie dzieci, będą mieli możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Pani Barbara Wiśniowska, instruktorka warsztatów w każdy wtorek lipca i sierpnia będzie opowiadać zebranym o życiu pszczół, o ich pracy oraz o tym jak powstaje miód. Ponadto, podczas pozostałych sesji, będzie można dowiedzieć się więcej na temat nadmorskich klimatów, sposobów wiązania żeglarskiego supła czy wykonania latawca.

Podczas niedzielnej inauguracji cyklu, zebrani mogli wziąć udział w każdym z warsztatów bezpłatnie (stała cena to 5 zł za osobę), ponadto odbyło się wspólne czytanie tekstów o lecie, relaks w zielonej strefie i przede wszystkim spotkanie z mistrzem pszczelarskim Mieczysławem Nowakiem, który opowiedział o pracy w pasiece, zaprezentował, przyniesione ze sobą, akcesoria pszczelarskie oraz częstował wszystkich miodem.

Jak informuje portal Nowy Targ 24, warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu, przed Ratuszem. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 18 266 77 76 i mailowo: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

Opracowano na podstawie:

Nowy Targ 24, Piknik edukacyjny pod ratuszem – z pszczołą w tle, https://nowytarg24.tv/piknik-edukacyjny-pod-ratuszem/, Data publikacji: 2018.07.02, data odczytu: 2018.07.02Liczba wyświetleń artykułu: 865

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Historia pasieki rodzinnej Netczuków