Portal Pszczelarski

Wakacyjne warsztaty przyrodnicze w Nowym Targu 2018 - rozpoczęte!

Pszczoły na przegorzanie

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Mieczysław Nowak Lato to najlepsza pora...

Z inicjatywy Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego, przez cały okres wakacyjny, w Nowym Targu odbywać się będą warsztaty przyrodnicze dla mieszkańców. Inauguracyjny piknik edukacyjny odbył się w niedzielę 1 lipca 2018 r. Tematem przewodnim było między innymi pszczelarstwo.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu "Lato to najlepsza pora...". Organizatorzy planują regularne, godzinne spotkania (każdy wtorek, środa i czwartek od godziny 10.00), podczas których mieszkańcy, głównie dzieci, będą mieli możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Pani Barbara Wiśniowska, instruktorka warsztatów w każdy wtorek lipca i sierpnia będzie opowiadać zebranym o życiu pszczół, o ich pracy oraz o tym jak powstaje miód. Ponadto, podczas pozostałych sesji, będzie można dowiedzieć się więcej na temat nadmorskich klimatów, sposobów wiązania żeglarskiego supła czy wykonania latawca.

Podczas niedzielnej inauguracji cyklu, zebrani mogli wziąć udział w każdym z warsztatów bezpłatnie (stała cena to 5 zł za osobę), ponadto odbyło się wspólne czytanie tekstów o lecie, relaks w zielonej strefie i przede wszystkim spotkanie z mistrzem pszczelarskim Mieczysławem Nowakiem, który opowiedział o pracy w pasiece, zaprezentował, przyniesione ze sobą, akcesoria pszczelarskie oraz częstował wszystkich miodem.

Jak informuje portal Nowy Targ 24, warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu, przed Ratuszem. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 18 266 77 76 i mailowo: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

Opracowano na podstawie:

Nowy Targ 24, Piknik edukacyjny pod ratuszem – z pszczołą w tle, https://nowytarg24.tv/piknik-edukacyjny-pod-ratuszem/, Data publikacji: 2018.07.02, data odczytu: 2018.07.02Liczba wyświetleń artykułu: 918

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią

Pierniczki świąteczne z miodem