Portal Pszczelarski

Wakacyjne warsztaty przyrodnicze w Nowym Targu 2018 - rozpoczęte!

Pszczoły na przegorzanie

pszczelarstwo małopolskie edukacja pszczelarska Mieczysław Nowak Lato to najlepsza pora...

Z inicjatywy Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego, przez cały okres wakacyjny, w Nowym Targu odbywać się będą warsztaty przyrodnicze dla mieszkańców. Inauguracyjny piknik edukacyjny odbył się w niedzielę 1 lipca 2018 r. Tematem przewodnim było między innymi pszczelarstwo.

Warsztaty organizowane są w ramach cyklu "Lato to najlepsza pora...". Organizatorzy planują regularne, godzinne spotkania (każdy wtorek, środa i czwartek od godziny 10.00), podczas których mieszkańcy, głównie dzieci, będą mieli możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Pani Barbara Wiśniowska, instruktorka warsztatów w każdy wtorek lipca i sierpnia będzie opowiadać zebranym o życiu pszczół, o ich pracy oraz o tym jak powstaje miód. Ponadto, podczas pozostałych sesji, będzie można dowiedzieć się więcej na temat nadmorskich klimatów, sposobów wiązania żeglarskiego supła czy wykonania latawca.

Podczas niedzielnej inauguracji cyklu, zebrani mogli wziąć udział w każdym z warsztatów bezpłatnie (stała cena to 5 zł za osobę), ponadto odbyło się wspólne czytanie tekstów o lecie, relaks w zielonej strefie i przede wszystkim spotkanie z mistrzem pszczelarskim Mieczysławem Nowakiem, który opowiedział o pracy w pasiece, zaprezentował, przyniesione ze sobą, akcesoria pszczelarskie oraz częstował wszystkich miodem.

Jak informuje portal Nowy Targ 24, warsztaty będą odbywać się na świeżym powietrzu, przed Ratuszem. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 18 266 77 76 i mailowo: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

Opracowano na podstawie:

Nowy Targ 24, Piknik edukacyjny pod ratuszem – z pszczołą w tle, https://nowytarg24.tv/piknik-edukacyjny-pod-ratuszem/, Data publikacji: 2018.07.02, data odczytu: 2018.07.02Liczba wyświetleń artykułu: 677

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.