Portal Pszczelarski

Wspólne czytanie książki Justyny Kierat pt. Pszczoły miodne i niemodne

pszczelarstwo podlaskie Justyna Kierat Pszczoły miodne i niemodne edukacja pszczelarska

W Klukowie (województwo podlaskie) zorganizowano wspólne czytanie książki Justyny Kierat "Pszczoły miodne i niemodne". Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej o nazwie "PoczytajMy o... pszczołach" został zrealizowany w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej przez Klub Czytelnika.

Jak informuje portal Wysoko Mazowiecki 24, dzięki wiadomościom zawartym w książce Justyny Kierat, dzieci poznały świat pszczół, ale też dowiedziały się o zagrożeniach czyhających owady. Edukacja ekologiczna jest konieczna od najmłodszych lat, dlatego też - w ramach projektu - zabrano uczniów również do Muzeum Rolnictwa im. ks. Kluka w Ciechanowcu, gdzie dowiedzieli się oni o tym jak wyglądało pszczelarstwo w dawnych czasach, jak wyglądały ule oraz czym charakteryzuje się bartnictwo.

Zgodnie z relacją koordynator projektu, Pani Hanny Jemielita, dzieciom niezwykle spodobała się wizja stworzenia własnego gniazda dla pszczół murarek z kilku papierowych rurek oraz trzciny. Zwieńczeniem działań w ramach projektu było - równie emocjonujące dla uczniów - stworzenie kwietnego kącika, tak zwanej "Pszczelej Stołówki". Organizatorzy relacjonują, iż wiele radości sprawiło uczniom, zarówno tworzenie kwietnika, jak i udział w całym projekcie.

Opracowano na podstawie:

Wysoko Mazowiecki 24, PoczytajMy o pszczołach w Klukowie, http://wysokomazowiecki24.pl/news/klukowo/8054.html, Data publikacji: 2018.06.18, Data odczytu: 2018.07.03



Liczba wyświetleń artykułu: 842

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Nan-e qandi

Piernik sułtański

Chałka z szafranem i miodem