Portal Pszczelarski

Wspólne czytanie książki Justyny Kierat pt. Pszczoły miodne i niemodne

pszczelarstwo podlaskie Justyna Kierat Pszczoły miodne i niemodne edukacja pszczelarska

W Klukowie (województwo podlaskie) zorganizowano wspólne czytanie książki Justyny Kierat "Pszczoły miodne i niemodne". Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej o nazwie "PoczytajMy o... pszczołach" został zrealizowany w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej przez Klub Czytelnika.

Jak informuje portal Wysoko Mazowiecki 24, dzięki wiadomościom zawartym w książce Justyny Kierat, dzieci poznały świat pszczół, ale też dowiedziały się o zagrożeniach czyhających owady. Edukacja ekologiczna jest konieczna od najmłodszych lat, dlatego też - w ramach projektu - zabrano uczniów również do Muzeum Rolnictwa im. ks. Kluka w Ciechanowcu, gdzie dowiedzieli się oni o tym jak wyglądało pszczelarstwo w dawnych czasach, jak wyglądały ule oraz czym charakteryzuje się bartnictwo.

Zgodnie z relacją koordynator projektu, Pani Hanny Jemielita, dzieciom niezwykle spodobała się wizja stworzenia własnego gniazda dla pszczół murarek z kilku papierowych rurek oraz trzciny. Zwieńczeniem działań w ramach projektu było - równie emocjonujące dla uczniów - stworzenie kwietnego kącika, tak zwanej "Pszczelej Stołówki". Organizatorzy relacjonują, iż wiele radości sprawiło uczniom, zarówno tworzenie kwietnika, jak i udział w całym projekcie.

Opracowano na podstawie:

Wysoko Mazowiecki 24, PoczytajMy o pszczołach w Klukowie, http://wysokomazowiecki24.pl/news/klukowo/8054.html, Data publikacji: 2018.06.18, Data odczytu: 2018.07.03



Liczba wyświetleń artykułu: 1153

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej