Czy łyżka wody cukrem pomaga pszczołom w trakcie upałów?

Pszczoły w locie

pszczelarstwo na świecie David Attenborough pszczoły a upały podkarmianie pszczół

Twórca filmów dokumentalnych i przyrodnik Sir David Attenborough namawia do wsparcia pszczół w okresie upałów poprzez pozostawienie im łyżki wody z cukrem. Zabieg ten ma, według niego, umożliwić zmęczonym owadom regenerację oraz powrót do ula. Nie wszyscy pszczelarze zgadzają się z tą teorią.

Sir David Attenborough jest wpływową postacią, bardzo zaangażowaną w ochronę środowiska. Podobno to on wpłynął na decyzje królowej Anglii o zaprzestaniu stosowania jednorazowych plastikowych opakowań w jej posiadłości. Brytyjski biolog jest twórcą poruszających filmów dokumentalnych, w których zwraca uwagę na zagrożenia środowiska naturalnego.

Jak informuje Gazeta.pl, Attenborough namawiał swoich fanów do pozostawiania na zewnątrz wody z cukrem przeznaczonej dla pszczół. Według biologa, szczególnie w okresie upałów, pszczoły mogą mieć problem z powrotem do ula, a taki roztwór może okazać się dla nich swego rodzaju "zastrzykiem energii". Informacja ta, szybko rozprzestrzeniła się w wielu serwisach informacyjnych, pojawiły się nawet relacje fanów potwierdzające działanie tego patentu.

Wśród pszczelarzy, komentujących między innymi artykuły z tą informacją, pojawiają się jednak głosy, iż taki cukier niekorzystnie wpływa na pszczoły i nie może być im podawany w takiej formie. Co ciekawe, post Sir Davida Attenborougha, nie jest już dostępny na jego stronie w serwisie Facebook.

Opracowano na podstawie:

Gazeta.pl Buzz, W czasie upału zostaw na dworze łyżkę z cukrem. W ten sposób ratujesz pszczoły, http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23632459,w-czasie-upalu-zostaw-na-dworze-lyzke-z-cukrem-w-ten-sposob.html, Data publikacji: 2018.07.04, Data odczytu: 2018.07.04Liczba wyświetleń artykułu: 826

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch

2018-07-15 09:06:49

Choć wiedzy nie mam nazbyt dużej to wydaje mi się to wyssane z palca... Wiadomo, warto robić wszystko, żeby pomóc pszczołom, ale akurat łyżeczka wody z cukrem w której może się utopić pszczoła to chyba nie najlepsze rozwiązanie.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę
EL-TER biuro projektowe Kraków
filmowanie wesel, video zaproszenia, podziękowania video dla rodziców Kraków i okolice Miejsce na Twoją reklamę
Sklep internetowy Krauz

Kanał na Twitter

Newsletter

Nota informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Jacek Balana EL-TER, z siedzibą przy ul. Granicznej 505, 32-095 Narama. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe będą przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenia Administratora. W niektórych przypadkach Pani/Pana dane mogą być przekazywane do państw trzecich np. jeżeli będzie to niezbędne dla świadczenia usługi na Pana/Pani rzecz lub będzie to uwarunkowane inną podstawą prawną. Pani/Pana dane mogą podlegać profilowaniu, w celu wykorzystania danych osobowych do analizy lub prognoz dotyczących osobistych preferencji i zainteresowań. Administrator nie podejmuje decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu i istotnie wpływa na osobę, której dane dotyczą. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Portal Pszczelarski 2013 - ∞ © Wszelkie prawa zastrzeżone

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Portal Pszczelarski

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.