Portal Pszczelarski

W USA powstaje największa pasieka fotowoltaiczna

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pasieka fotowoltaiczna nowoczesna pasieka

Amerykańska firma PineGate Renewables uruchamia największą pasiekę połączoną z farmą fotowoltaiczną. Projekt ten jest elementem realizacji koncepcji wielokrotnego wykorzystania tej samej przestrzeni lub tych samych zasobów.

Farmy fotowoltaiczne odpowiadają za przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Jedną z takich farm jest znajdująca się w stanie Oregon - Eagle Point. W zawiązku z obserwowanym w ostatnich latach ogromnym spadkiem liczby pszczół w okolicy, firma PineGate Renewables postanowiła wykorzystać posiadane przez siebie tereny na zainstalowanie uli.
Pomiędzy modułami zostanie ustawionych 48 uli, które zostaną w 2019 roku zasiedlone przez pszczoły.

Jak informuje Świat OZE, z badań opublikowanych w "Environmental Science and Technology" wynika, iż tego typu projekty hybrydowe pomagają zwiększyć populację pszczół w danym regionie. Badania były przeprowadzane na fotowoltaicznych pasiekach w Wielkiej Brytanii.

Pasieką znajdująca się na terenie farny, będzie się opiekował doświadczony pszczelarz, a nad całością projektu czuwać będzie również firma Regenerate, która zajmuje się usługami ekologicznymi.

Opracowano na podstawie:

Świat OZE, Największa w USA pasieka połączona z farmą fotowoltaiczną właśnie startuje, https://swiatoze.pl/najwieksza-w-usa-pasieka-polaczona-z-farma-fotowoltaiczna-wlasnie-startuje/, Data publikacji: 2018.06.29, Data odczytu: 2018.06.30Liczba wyświetleń artykułu: 2054

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.