Portal Pszczelarski

I Mławskie Święto Pszczoły - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia I Mławskie Święto Pszczoły Pasieka Barć Mława Piotr Szewczak

9 czerwca 2018 r. w Parku Miejskim w Mławie odbyło się I Mławskie Święto Pszczoły. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Piotra Szewczaka z Pasieki Barć Mława przy pomocy burmistrza miasta Sławomira Kowalewskiego.

Impreza została zorganizowana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Mławy, jednak pan Piotr Szewczak, na długo przed imprezą, otwarcie zapraszał wszystkich zainteresowanych. W programie przewidziano między innymi sprzedaż i degustację miodów oraz produktów pszczelarskich. Ponadto, w specjalnie na ten cel przygotowanej ramce, zainteresowani mieli okazję obserwować żywe pszczoły i dowiedzieć się więcej na temat ich zwyczajów. Nie zabrakło również prezentacji organizatora, który powiedział kilka słów na temat roli pszczół jako zapylaczy i zagrożeń jakie niesie współczesna cywilizacja dla tych pożytecznych owadów.

Piotr Szewczak, z okazji Mławskiego Święta Pszczoły, zaprosił również do swojej pasieki w Nowej Sławgórze, pszczelarzy z Polski. Jak sam relacjonuje: "były warsztaty pszczelarskie, spotkanie integracyjne i inne atrakcje". Z relacji gości można wywnioskować, iż impreza była wyjątkowo udana i bardzo dobrze zorganizowana. Inicjatorzy i uczestnicy mają ogromną nadzieję, iż Mławskie Święto Pszczoły stanie się imprezą cykliczną, i z roku na rok coraz chętniej odwiedzaną przez mieszkańców i pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:

Codzienik mławski, Żywe pszczoły i słodki miód w mławskim parku, https://codziennikmlawski.pl/2018/06/11/zywe-pszczoly-i-slodki-miod-w-mlawskim-parku/, Data publikacji: 2018.06.11, Data odczytu: 2018.06.11



Liczba wyświetleń artykułu: 1479

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Chałka z szafranem i miodem