Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

I Mławskie Święto Pszczoły - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia I Mławskie Święto Pszczoły Pasieka Barć Mława Piotr Szewczak

9 czerwca 2018 r. w Parku Miejskim w Mławie odbyło się I Mławskie Święto Pszczoły. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Piotra Szewczaka z Pasieki Barć Mława przy pomocy burmistrza miasta Sławomira Kowalewskiego.

Impreza została zorganizowana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Mławy, jednak pan Piotr Szewczak, na długo przed imprezą, otwarcie zapraszał wszystkich zainteresowanych. W programie przewidziano między innymi sprzedaż i degustację miodów oraz produktów pszczelarskich. Ponadto, w specjalnie na ten cel przygotowanej ramce, zainteresowani mieli okazję obserwować żywe pszczoły i dowiedzieć się więcej na temat ich zwyczajów. Nie zabrakło również prezentacji organizatora, który powiedział kilka słów na temat roli pszczół jako zapylaczy i zagrożeń jakie niesie współczesna cywilizacja dla tych pożytecznych owadów.

Piotr Szewczak, z okazji Mławskiego Święta Pszczoły, zaprosił również do swojej pasieki w Nowej Sławgórze, pszczelarzy z Polski. Jak sam relacjonuje: "były warsztaty pszczelarskie, spotkanie integracyjne i inne atrakcje". Z relacji gości można wywnioskować, iż impreza była wyjątkowo udana i bardzo dobrze zorganizowana. Inicjatorzy i uczestnicy mają ogromną nadzieję, iż Mławskie Święto Pszczoły stanie się imprezą cykliczną, i z roku na rok coraz chętniej odwiedzaną przez mieszkańców i pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:

Codzienik mławski, Żywe pszczoły i słodki miód w mławskim parku, https://codziennikmlawski.pl/2018/06/11/zywe-pszczoly-i-slodki-miod-w-mlawskim-parku/, Data publikacji: 2018.06.11, Data odczytu: 2018.06.11



Liczba wyświetleń artykułu: 1399

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom