Portal Pszczelarski

Mała pszczoła - Wielka sprawa! czyli warsztaty w Lasach Miejskich Warszawa

pszczelarstwo mazowieckie warsztaty pszczelarskie 2018 Warszawa Mała pszczoła - Wielka sprawa Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich - Warszawa, rozpoczęło cykl wakacyjnych warsztatów poświęconych pszczołom. Poza zajęciami zatytułowanymi: "Mała pszczoła - Wielka sprawa", Centrum poprowadzi również zajęcia dotyczące bartnictwa, roślin miododajnych oraz gry orientacyjne w lesie. Zajęcia są bezpłatne i dostosowywane do każdej grupy wiekowej.

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej prowadzi różnorodne zajęcia skierowane do wszystkich grup wiekowych. Interesujące warsztaty znajdą tu dla siebie zarówno dorośli, młodzież, a także dzieci. Od czerwca 2018 zespół ruszył z nowymi warsztatami dotyczącymi znaczenia pszczół w naszym środowisku. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z budową pszczoły, ze szczególnym uwzględnieniem elementów odróżniających te owady od innych zapylaczy. Podczas tych zajęć - zatytułowanych "Mała pszczoła - Wielka sprawa" uczestnicy poznają zwyczaje i biologię pszczołowatych. Ponadto edukatorzy przedstawiają zagrożenia dla zapylaczy wynikające z działalności człowieka, opowiadają o roli pszczół i owadów zapylających w ekosystemie oraz promują zachowania proekologiczne.

Podczas zajęć, zainteresowani będą mieli okazję poznać bazę roślin miododajnych oraz stworzyć dla siebie własną kompozycję z trzech takich roślin. Ma to na celu zainicjowanie powstawania miejsc przyjaznych pszczołom na różnych terenach, również w przydomowych ogródkach i na balkonach.

W okresie wakacyjnym Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich - Warszawa organizuje również zajęcia dotyczące bartnictwa pt. "Na ratunek leśnym pszczołom - rzecz o bartnictwie" oraz specjalne warsztaty, na których będzie możliwość stworzenia i spróbowania potraw z roślin miododajnych. Ponadto, dla zainteresowanych, organizowane są ciekawe gry terenowe z nagrodami.

Projekt "Mała pszczoła - wielka sprawa" realizowany jest w ramach programu "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom", a zapisów można dokonać poprzez specjalną platformę. Wszystkie zajęcia prowadzone przez Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa są całkowicie darmowe.

Opracowano na podstawie:

Lasy Miejskie Warszawa, Mała pszczoła, wielka sprawa, https://www.lasymiejskie.waw.pl/index.php/aktualnosci/wydarzenia/263-mala-pszczola-wielka-sprawa, Data publikacji: 2018.06.12, Data odczytu: 2018.06.16
Zobacz również: https://cepl.waw.pl/



Liczba wyświetleń artykułu: 2731

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku