Portal Pszczelarski

Poławiacz pyłku

Na zdjęciu: poławiacz pyłku. Źródło: Bartnicy.pl

pyłek poławiacz pyłku obnóża pyłkowe poławiacz obnóży pyłkowych ul Bartnicy.pl

Uniwersalna konstrukcja poławiacza pozwala na zamontowanie go na każdym ulu. Jego budowa jest przemyślana tak, aby efektywnie pozyskiwać obnóża pyłkowe nie zakłócając zbytnio pracy pszczołom.

Nawet w trakcie sporego oblotu pszczoły w sposób swobodny mogą wychodzić i wchodzić całą szerokością wlotka. Wsuwana płytka do pozyskiwania pyłku posiada na całej powierzchni otwory 5mm. W razie potrzeby można ją wysunąć jednym ruchem. Szuflada, do której opada pyłek,  jest obita od spodu stalową ocynkowaną siatką. Szufladkę wysuwa się do przodu, więc poławiacz montowany może być na ulach które stoją obok siebie na ławach.

Cała konstrukcja wykonana jest z wysokiej klasy drewna świerkowego bez wypadniętych lub luźnych sęków. Daszek poławiacza wykonany jest ze sklejki. Wymiary poławiacza to: 40cm x 17cm x 10,5cm (długość x wysokość x głębokość). Całość prosta do zamontowania. Poławiacz posiada otwory dla trutni, tak aby mogły opuścić ul. Szeroka powierzchnia lądowiska pomaga w dotarciu do ula pszczołom, które mają problemy z trafieniem do ula ze względu na obciążenie pyłkiem lub podmuchy wiatru.

Więcej zdjęć naszych produktów można zobaczyć w galerii: Sprzęt pszczelarski firmy Bartnicy.pl

Zobacz również:

Pyłek kwiatowy - skład, właściwości, stosowanie i dawkowanie

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Metody poławiania pyłku pszczelego

Przedwylotkowy poławiacz pyłku - sprzęt pszczelarski

Poławiacz powałkowy – zalety i wadyLiczba wyświetleń artykułu: 10557

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.