Portal Pszczelarski

Duży sukces konkursu: Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia Pszczoły to przyjaciele nasi i środowiska

W ramach realizowanej przez Gorzów Wielkopolski kampanii edukacyjno-informacyjnej "Ratujmy pszczoły", Prezydent Miasta ogłosił konkurs skierowany do dzieci gorzowskich przedszkoli. Konkurs nosił nazwę "Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska".

Jak czytamy na portalu gorzow.com, do konkursu zgłoszono 21 grup przedszkolnych, które wykonały wyjątkowo ciekawe i przemyślane prace. Zadaniem konkursowym było stworzenie grupowej pracy plastycznej, której tematyka wiązała się z tytułem konkursu. Każda z grup wykonała bardzo kolorowe i interesujące prace. Nagrodzono trzy grupy, jednej przyznano wyróżnienie. Prace te zostały opublikowane na miejskiej stronie internetowej, natomiast reszta najciekawszych została wystawiona podczas pikniku pszczelarskiego, jaki odbył się 26 maja 2018 roku.

Laureaci, w ramach nagrody, wezmą udział w interaktywnych warsztatach grupowych, jakie odbędą się 20 czerwca 2018 roku na terenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka. Wtedy też zostaną rozdysponowane nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Opracowano na podstawie:

gorzow.com, Wyniki konkursu „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska”, http://www.gorzow.com/informacje/72577/, Data publikacji: 2018.05.31, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 1125

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli