Portal Pszczelarski

Dni Pszczoły w Kluczkowicach 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia Karol Marciniak Dni Pszczoły w Kluczkowicach

W Regionalnym Muzeum w Kluczkowicach (powiat opolski), w dniach 14-22 maja 2018 roku odbyły się "Dni Pszczoły". Warsztaty przygotowano z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Celem organizatorów było przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na konieczność ochrony pszczół.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele instytucji, między innymi pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie czy Nadleśnictwo Kraśnik. Nie mogło również zabraknąć pszczelarza. Do wygłoszenia wykładów i poprowadzenia części zajęć zaproszono pana Karola Marciniaka.

Warsztaty prowadzono w dwóch etapach. W Muzeum, dzieci miały okazje wysłuchać pogadanki na temat pszczół oraz obejrzeć, specjalnie na ten cel przygotowaną, prezentację multimedialną. Dzięki tym zajęciom, zainteresowani dowiedzieli się jak zbudowana jest pszczoła, jakie są jej zwyczaje i na czym polega jej praca. Ponadto, zaprezentowano dzieciom strój pszczelarza i opowiedziano o pracy w pasiece. Wykład miał na celu również omówienie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami.

Drugim etapem warsztatów były zajęcia w plenerze. Dzieci szukały roślin miododajnych, za pomocą lupy obserwowały pszczoły i kwiaty oraz poznawały ich szczegółową budowę. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć prawdziwą pasiekę, gdzie poznano budowę i wygląd ula.

Jak informuje opolski portal miejski, dzieci bardzo chętnie angażowały się w powierzane im zadania. Można zatem wysnuć wniosek, iż zamierzony cel organizatorów został spełniony. Uczestnicy "Dni Pszczoły" w Kluczkowicach wyszli z warsztatów bogatsi w wiedzę i świadomi znaczenia owadów zapylających w przyrodzie.

Opracowano na podstawie:

Powiat Opolski, „Dni pszczoły” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach, http://www.opole.lublin.pl/index.php/10855-dni-pszczoly-w-muzeum-regionalnym-w-kluczkowicach, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 672

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.