Portal Pszczelarski

Dni Pszczoły w Kluczkowicach 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia Karol Marciniak Dni Pszczoły w Kluczkowicach

W Regionalnym Muzeum w Kluczkowicach (powiat opolski), w dniach 14-22 maja 2018 roku odbyły się "Dni Pszczoły". Warsztaty przygotowano z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Celem organizatorów było przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na konieczność ochrony pszczół.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele instytucji, między innymi pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie czy Nadleśnictwo Kraśnik. Nie mogło również zabraknąć pszczelarza. Do wygłoszenia wykładów i poprowadzenia części zajęć zaproszono pana Karola Marciniaka.

Warsztaty prowadzono w dwóch etapach. W Muzeum, dzieci miały okazje wysłuchać pogadanki na temat pszczół oraz obejrzeć, specjalnie na ten cel przygotowaną, prezentację multimedialną. Dzięki tym zajęciom, zainteresowani dowiedzieli się jak zbudowana jest pszczoła, jakie są jej zwyczaje i na czym polega jej praca. Ponadto, zaprezentowano dzieciom strój pszczelarza i opowiedziano o pracy w pasiece. Wykład miał na celu również omówienie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami.

Drugim etapem warsztatów były zajęcia w plenerze. Dzieci szukały roślin miododajnych, za pomocą lupy obserwowały pszczoły i kwiaty oraz poznawały ich szczegółową budowę. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć prawdziwą pasiekę, gdzie poznano budowę i wygląd ula.

Jak informuje opolski portal miejski, dzieci bardzo chętnie angażowały się w powierzane im zadania. Można zatem wysnuć wniosek, iż zamierzony cel organizatorów został spełniony. Uczestnicy "Dni Pszczoły" w Kluczkowicach wyszli z warsztatów bogatsi w wiedzę i świadomi znaczenia owadów zapylających w przyrodzie.

Opracowano na podstawie:

Powiat Opolski, „Dni pszczoły” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach, http://www.opole.lublin.pl/index.php/10855-dni-pszczoly-w-muzeum-regionalnym-w-kluczkowicach, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 757

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Kapusta czerwona z porto

Chleb z szafranem i miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem