Portal Pszczelarski

Dni Pszczoły w Kluczkowicach 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia Karol Marciniak Dni Pszczoły w Kluczkowicach

W Regionalnym Muzeum w Kluczkowicach (powiat opolski), w dniach 14-22 maja 2018 roku odbyły się "Dni Pszczoły". Warsztaty przygotowano z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Celem organizatorów było przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na konieczność ochrony pszczół.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele instytucji, między innymi pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie czy Nadleśnictwo Kraśnik. Nie mogło również zabraknąć pszczelarza. Do wygłoszenia wykładów i poprowadzenia części zajęć zaproszono pana Karola Marciniaka.

Warsztaty prowadzono w dwóch etapach. W Muzeum, dzieci miały okazje wysłuchać pogadanki na temat pszczół oraz obejrzeć, specjalnie na ten cel przygotowaną, prezentację multimedialną. Dzięki tym zajęciom, zainteresowani dowiedzieli się jak zbudowana jest pszczoła, jakie są jej zwyczaje i na czym polega jej praca. Ponadto, zaprezentowano dzieciom strój pszczelarza i opowiedziano o pracy w pasiece. Wykład miał na celu również omówienie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami.

Drugim etapem warsztatów były zajęcia w plenerze. Dzieci szukały roślin miododajnych, za pomocą lupy obserwowały pszczoły i kwiaty oraz poznawały ich szczegółową budowę. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć prawdziwą pasiekę, gdzie poznano budowę i wygląd ula.

Jak informuje opolski portal miejski, dzieci bardzo chętnie angażowały się w powierzane im zadania. Można zatem wysnuć wniosek, iż zamierzony cel organizatorów został spełniony. Uczestnicy "Dni Pszczoły" w Kluczkowicach wyszli z warsztatów bogatsi w wiedzę i świadomi znaczenia owadów zapylających w przyrodzie.

Opracowano na podstawie:

Powiat Opolski, „Dni pszczoły” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach, http://www.opole.lublin.pl/index.php/10855-dni-pszczoly-w-muzeum-regionalnym-w-kluczkowicach, Data odczytu: 2018.06.04



Liczba wyświetleń artykułu: 1357

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.