Portal Pszczelarski

Gmina Brzostek otrzymała 10 tysięcy złotych na kampanię wspierającą pszczoły

pszczelarstwo podkarpackie akcja pszczelarska Gmina Brzostek

Gmina Brzostek znalazła się wśród 73 laureatów konkursu grantowego "Wspieramy Rozwój". Fundusze zostaną przeznaczone na kampanię edukacyjną na temat pszczół oraz stworzenie pszczelich hoteli.

To druga już edycja konkursu organizowanego przez Grupę Cedrob. W tym roku do rywalizacji stanęło prawie 1300 projektów, z których nagrodzono 73. Łączna pula nagród wyniosła milion złotych. Firma Cedrob stara się aktywizować w ten sposób stowarzyszenia i inne instytucje prowadzące działalność społecznie użyteczną. Projekt Gminy Brzostek zyskał poparcie jury i na realizację swojego celu, laureaci otrzymali aż 10 tysięcy złotych. Jak informuje portal Ziemia Debicka, pieniądze te zostaną przeznaczone na stworzenie jedenastu hoteli dla pszczół oraz zasadzenie drzew miododajnych.

Organizatorzy konkursu, poprzez poparcie i nagrodzenie akurat tego projektu, udowodnili, iż bliski jest im problem owadów zapylających i chcą przeciwdziałać postępującemu zanikaniu pszczół w naszym środowisku.

Opracowano na podstawie:

Ziemia debicka, Stowarzyszenie „Siła Marzeń” z Dębicy i Gmina Brzostek w gronie nagrodzonych w konkursie Wspieramy Rozwój, https://ziemiadebicka.pl/stowarzyszenie-sila-marzen-z-debicy-i-gmina-brzostek-w-gronie-nagrodzonych-w-konkursie-grantowym-wspieramy-rozwoj/, Data publikacji: 2018.06.03, Data odczytu: 2018.06.04



Liczba wyświetleń artykułu: 1498

Komentarze z forum pszczelarskiego

Borden 2018-06-21 20:38:07

A gmina Rudna daje 17000 na wsparcie pszczelarstwa i co można?

blondynekkrk 2018-07-08 07:26:19

Można! Jestem za tym, żeby poza grantami same gminy przeznaczały jakieś środki na wsparcie pszczół chociażby przez działania proedukacyjne. Wszystkim będzie żyło się lepiej, a w szczególności pszczołom :)



  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.