Portal Pszczelarski

Pszczeli Port

Rosnąca popularność pszczoły miodnej

Na obrazku: rysunek pszczoły. Źródło obrazka: goodfoodgoodfarming.eu/fileadmin/pics/goodfoodmarch/gfgf/720x300_BEE_Action_banner.jpg

pszczoła miodna popularność pszczoły miodnej popularność pszczelarstwa rola pszczoły miodnej

Pszczoły miodne na topie

Hodowla pszczół przeżywa obecnie swój renesans. Choć wiele mówi się o pszczole miodnej jako gatunku zagrożonym, liczba pszczelarzy w Polsce pokazuje, że pszczelarstwo, póki co, nie chyli się ku upadkowi.

W całym kraju mamy dziś ponad 55 tysięcy pszczelarzy i ponad 1,2 miliona rodzin pszczelich. W porównaniu z innymi krajami nasze pszczelarstwo ma się wyjątkowo dobrze. Coraz więcej osób wybiera też pszczelarstwo jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu i wyjątkowe hobby. Warto też zwrócić uwagę na stowarzyszenia i organizacje pszczelarskie oraz lokalne koła pszczelarzy – działają one wyjątkowo prężnie, nie tylko zrzeszając pszczelarzy, ale też organizując liczne wydarzenia, których celem jest promocja pszczelarstwa i prowadzenia pasieki. Pszczoły na dobre zagościły także w szkołach, gdzie dzieci na lekcjach uczą się życia pszczół, funkcjonowania rodziny pszczelarskiej oraz krok po kroku, jak się pozyskuje miód. Popularność pszczół wzrasta wraz z zapotrzebowaniem na dobrej jakości, naturalny miód. Konsumenci są bowiem coraz bardziej świadomi i wiedzą, że najlepszy smak i właściwości mają miody naturalne, produkowane w dobrych pasiekach, a nie w olbrzymich gospodarstwach pasiecznych, w których często zdarza się fałszowanie miodu.

O popularności pszczół i pszczelarstwa świadczy też liczba publikacji na ich temat. Jeszcze do niedawna na rynku wydawniczym dostępne były publikacja pisane specjalistycznym językiem. Dziś sporo jest książek i poradników, które w przystępny i jasny sposób wprowadzają początkujących pszczelarzy w świat pszczół i uczą, jak krok po kroku prowadzić pasiekę. Zwróćmy też uwagę na aktywność pszczelarzy w sieci – portale pszczelarskie i fora internetowe są licznie odwiedzane i widać na nich spory ruch – to znak, że zainteresowanie pszczelarstwem nie maleje, a wręcz przeciwnie. Szczególnie cieszy fakt, że za pszczelarzenie biorą się coraz chętniej ludzie młodzi i hodowla pszczół przestała jawić się jako spokojne hobby dla emerytów.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2066

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

ToSieNosi.eu
Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków
ToSieNosi.eu

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.