Portal Pszczelarski

XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły Ewa Przeor-Głąb

Jak co roku, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbyło się kolejne, już XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły. Impreza zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. W tym roku zorganizowano trzy konkursy oraz zaproszono około siedemdziesięciu wystawców produktów regionalnych.

Chociaż kalendarzowe Święto Pszczoły przypada na dzień 20 maja, to w powiecie chełmskim celebruje się je tradycyjnie na początku czerwca. Już po raz dwudziesty drugi zorganizowano w Okszowie festyn poświęcony owadom, pszczelarzom i produktom pszczelim. W tym roku zaproszono około siedemdziesięciu wystawców, którzy prezentowali zebranym swoje produkty na specjalnie przygotowanych stoiskach. Zebrani mieli możliwość skosztowania zarówno miodów, jak i innych produktów regionalnych, takich jak na przykład nalewki na bazie miodu.

Organizatorzy zorganizowali też konkursy dla zainteresowanych. Pszczelarze rywalizowali między sobą o to, czyj miód jest najsmaczniejszy, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich o to, czyja potrawa z miodu lub nalewka jest najlepsza. Wśród ośmiu pszczelarzy najwięcej głosów zdobyły miody Pani Ewy Przeor-Głąb, natomiast za najznaczniejszą potrawę uznano żeberka w miodzie Koła Gospodyń Wiejskich Ryzykantki. Rozdano również nagrody w kategorii ciasta i desery oraz nalewki. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny skierowany do uczniów.

Organizatorzy festynu zadbali także o artystyczną stronę wydarzenia. Przybyli goście mieli okazję podziwiać występy regionalnych zespołów i bawić się przy koncercie grupy NOKAUT.

Opracowano na podstawie:

Nasze miasto Chełm, Okszów. Najsłodsze święto w regionie, http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/okszow-najslodsze-swieto-w-regionie-zdjecia,4673544,artgal,t,id,tm.html#09c9c230b873ff43,1,3,60, Data publikacji: 2018.06.04, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 681

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.