Portal Pszczelarski

XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły Ewa Przeor-Głąb

Jak co roku, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbyło się kolejne, już XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły. Impreza zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. W tym roku zorganizowano trzy konkursy oraz zaproszono około siedemdziesięciu wystawców produktów regionalnych.

Chociaż kalendarzowe Święto Pszczoły przypada na dzień 20 maja, to w powiecie chełmskim celebruje się je tradycyjnie na początku czerwca. Już po raz dwudziesty drugi zorganizowano w Okszowie festyn poświęcony owadom, pszczelarzom i produktom pszczelim. W tym roku zaproszono około siedemdziesięciu wystawców, którzy prezentowali zebranym swoje produkty na specjalnie przygotowanych stoiskach. Zebrani mieli możliwość skosztowania zarówno miodów, jak i innych produktów regionalnych, takich jak na przykład nalewki na bazie miodu.

Organizatorzy zorganizowali też konkursy dla zainteresowanych. Pszczelarze rywalizowali między sobą o to, czyj miód jest najsmaczniejszy, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich o to, czyja potrawa z miodu lub nalewka jest najlepsza. Wśród ośmiu pszczelarzy najwięcej głosów zdobyły miody Pani Ewy Przeor-Głąb, natomiast za najznaczniejszą potrawę uznano żeberka w miodzie Koła Gospodyń Wiejskich Ryzykantki. Rozdano również nagrody w kategorii ciasta i desery oraz nalewki. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny skierowany do uczniów.

Organizatorzy festynu zadbali także o artystyczną stronę wydarzenia. Przybyli goście mieli okazję podziwiać występy regionalnych zespołów i bawić się przy koncercie grupy NOKAUT.

Opracowano na podstawie:

Nasze miasto Chełm, Okszów. Najsłodsze święto w regionie, http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/okszow-najslodsze-swieto-w-regionie-zdjecia,4673544,artgal,t,id,tm.html#09c9c230b873ff43,1,3,60, Data publikacji: 2018.06.04, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 970

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Kasa fiskalna - czy sprzedając miód musisz ją mieć?

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.