Portal Pszczelarski

XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły Ewa Przeor-Głąb

Jak co roku, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbyło się kolejne, już XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły. Impreza zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. W tym roku zorganizowano trzy konkursy oraz zaproszono około siedemdziesięciu wystawców produktów regionalnych.

Chociaż kalendarzowe Święto Pszczoły przypada na dzień 20 maja, to w powiecie chełmskim celebruje się je tradycyjnie na początku czerwca. Już po raz dwudziesty drugi zorganizowano w Okszowie festyn poświęcony owadom, pszczelarzom i produktom pszczelim. W tym roku zaproszono około siedemdziesięciu wystawców, którzy prezentowali zebranym swoje produkty na specjalnie przygotowanych stoiskach. Zebrani mieli możliwość skosztowania zarówno miodów, jak i innych produktów regionalnych, takich jak na przykład nalewki na bazie miodu.

Organizatorzy zorganizowali też konkursy dla zainteresowanych. Pszczelarze rywalizowali między sobą o to, czyj miód jest najsmaczniejszy, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich o to, czyja potrawa z miodu lub nalewka jest najlepsza. Wśród ośmiu pszczelarzy najwięcej głosów zdobyły miody Pani Ewy Przeor-Głąb, natomiast za najznaczniejszą potrawę uznano żeberka w miodzie Koła Gospodyń Wiejskich Ryzykantki. Rozdano również nagrody w kategorii ciasta i desery oraz nalewki. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny skierowany do uczniów.

Organizatorzy festynu zadbali także o artystyczną stronę wydarzenia. Przybyli goście mieli okazję podziwiać występy regionalnych zespołów i bawić się przy koncercie grupy NOKAUT.

Opracowano na podstawie:

Nasze miasto Chełm, Okszów. Najsłodsze święto w regionie, http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/okszow-najslodsze-swieto-w-regionie-zdjecia,4673544,artgal,t,id,tm.html#09c9c230b873ff43,1,3,60, Data publikacji: 2018.06.04, Data odczytu: 2018.06.04Liczba wyświetleń artykułu: 921

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Łosoś w musztardzie i miodzie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II