Portal Pszczelarski

Wystawy pszczelarskie w Gliwicach i w Zielonej Górze 2018 - relacja

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo lubuskie wystawa pszczelarska relacja z wydarzenia

Mieszkańcy Gliwic i Zielonej Góry mieli okazję podziwiać w maju wyjątkowe wystawy związane z życiem i hodowlą pszczół. Organizatorzy chcieli w ten sposób przybliżyć mieszkańcom miasta zagadnienia związane z ekologią, pszczołami i pszczelarstwem.

W Gliwicach zorganizowano wystawę pod nazwą: "Z życia pszczół". Ekspozycja została zorganizowana w Palmiarni na terenie Parku im. Fryderyka Chopina w Gliwicach w dniach 8-20 maja 2018 r. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć przekrój ula, poznać etapy zakładania hodowli czy tez zobaczyć jakimi narzędziami posługują się pszczelarze w swojej pracy. Ponadto, na wystawie przedstawiono fotografie pszczół, takich jak pszczolinka ruda, dorobnica wiosenna, makatka zwyczajna czy miesierka. Wystawa została zorganizowana przez Koło Miejskie Polskiego Klubu Ekologicznego w Gliwicach w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Gliwice.

Natomiast Zielonogórskie Centrum Przyrodnicze wyszło z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. 10 maja 2018 r. otwarto wystawę "Zadziwiające owady". Głównymi odbiorcami wystawy były dzieci w wieku 4-12 lat. Zwiedzanie podzielono na trzy etapy, w każdym z nich zorganizowano dzieciom wiele atrakcji. Dzieci miały okazję wcielić się w entomologa, zobaczyć jak wygląda ul z perspektywy pszczoły oraz zrobić sobie zdjęcie na tle ogromnej figury mrówki. Zajęcia z animatorami odbywały się kilka razy w tygodniu.

Opracowano na podstawie:

Gliwice.eu, Z życia pszczół, https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/z-zycia-pszczol, Dzień publikacji:2018.05.07, Dat odczytu: 2018.05.29
Centrum Przyrodnicze, Otwarcie wystawy „Zadziwiające owady”, http://centrumprzyrodnicze.pl/otwarcie-wystawy-zadziwiajace-owady/, Data publikacji: 2018.05.04, Data odczytu: 2018.05.29



Liczba wyświetleń artykułu: 1063

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Przyczyna Dolna - pszczoły zasiedlają nowe ule

VI Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie 2017

IV Święto Plonów. Targi Miodów

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy