Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Wystawy pszczelarskie w Gliwicach i w Zielonej Górze 2018 - relacja

pszczelarstwo śląskie pszczelarstwo lubuskie wystawa pszczelarska relacja z wydarzenia

Mieszkańcy Gliwic i Zielonej Góry mieli okazję podziwiać w maju wyjątkowe wystawy związane z życiem i hodowlą pszczół. Organizatorzy chcieli w ten sposób przybliżyć mieszkańcom miasta zagadnienia związane z ekologią, pszczołami i pszczelarstwem.

W Gliwicach zorganizowano wystawę pod nazwą: "Z życia pszczół". Ekspozycja została zorganizowana w Palmiarni na terenie Parku im. Fryderyka Chopina w Gliwicach w dniach 8-20 maja 2018 r. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć przekrój ula, poznać etapy zakładania hodowli czy tez zobaczyć jakimi narzędziami posługują się pszczelarze w swojej pracy. Ponadto, na wystawie przedstawiono fotografie pszczół, takich jak pszczolinka ruda, dorobnica wiosenna, makatka zwyczajna czy miesierka. Wystawa została zorganizowana przez Koło Miejskie Polskiego Klubu Ekologicznego w Gliwicach w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Gliwice.

Natomiast Zielonogórskie Centrum Przyrodnicze wyszło z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. 10 maja 2018 r. otwarto wystawę "Zadziwiające owady". Głównymi odbiorcami wystawy były dzieci w wieku 4-12 lat. Zwiedzanie podzielono na trzy etapy, w każdym z nich zorganizowano dzieciom wiele atrakcji. Dzieci miały okazję wcielić się w entomologa, zobaczyć jak wygląda ul z perspektywy pszczoły oraz zrobić sobie zdjęcie na tle ogromnej figury mrówki. Zajęcia z animatorami odbywały się kilka razy w tygodniu.

Opracowano na podstawie:

Gliwice.eu, Z życia pszczół, https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/z-zycia-pszczol, Dzień publikacji:2018.05.07, Dat odczytu: 2018.05.29
Centrum Przyrodnicze, Otwarcie wystawy „Zadziwiające owady”, http://centrumprzyrodnicze.pl/otwarcie-wystawy-zadziwiajace-owady/, Data publikacji: 2018.05.04, Data odczytu: 2018.05.29



Liczba wyświetleń artykułu: 1006

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016