Portal Pszczelarski

Spotkanie Społecznego Zespołu do spraw Pszczelarstwa - relacja 05.2018

pszczelarstwo podlaskie Społeczny Zespół do spraw Pszczelarstwa Zbigniew Lipiński Muzeum Pszczelarstwa

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku obyło się 21 maja 2018 r. kolejne spotkanie Społecznego Zespołu do spraw Pszczelarstwa. W trakcie zebrania omówiono plany działań na najbliższe miesiące.

Społeczny Zespół do spraw Pszczelarstwa został powołany przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Jego głównym celem jest wspieranie działań Urzędu Marszałkowskiego poprzez konsultowanie i opiniowanie spraw związanych z pszczelarstwem oraz dbałość o rozwój tej dziedziny w regionie. W skład zespołu wchodzą reprezentanci różnych instytucji, w szczególności organizacji pszczelarskich, działających na terenie województwa podlaskiego. Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Andrzej Pleszuk podkreśla również, że powstanie zespołu miało na celu umożliwienie pszczelarzom dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Podczas spotkania, jakie odbyło się 21 maja omówiono wiele istotnych kwestii oraz zaplanowano działania na najbliższy okres. Jak czytamy na portalu Wrota Podlasia, planowana jest akcja promocyjna dotycząca racjonalnego i bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin. W ramach tej akcji rozlokowanych zostanie około pięćset plakatów. Doktor Zbigniew Lipiński zorganizuje dla pszczelarzy cykl szkoleń, które będą połączone z akcją rozdawania drzewek miododajnych

Podczas spotkania omówiono również kwestie stworzenia wspólnego systemu identyfikacyjnego dla regionalnych produktów pszczelarskich, zorganizowanie imprezy promocyjnej oraz uruchomienia Muzeum Pszczelarstwa.

Jedną z najistotniejszych kwestii poruszonych na spotkaniu była propozycja radnego Mieczysława Bagińskiego, który zwrócił uwagę na konieczność zintegrowania podlaskich środowisk pszczelarskich oraz stworzenia jednej silnej organizacji branżowej, która miałaby większą siłę oddziaływania. Temat będzie kontynuowany podczas dalszych spotkań.

W ramach działań promocyjno-edukacyjnych, Urząd Marszałkowski zorganizował już konkurs skierowany do podlaskiej młodzieży szkół średnich o profilu rolniczym. Zadaniem konkursowym jest stworzenie krótkiego filmu na jeden z zaproponowanych tematów. Zgłoszenia przyjmowane są do dzisiaj - 10 czerwca 2018 roku.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Odbyło się kolejne spotkanie Społecznego Zespołu ds. Pszczelarstwa, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/odbylo-sie-kolejne-spotkanie-spolecznego-zespolu-ds-pszczelarstwa.html, Data publikacji: 2018.05.21, Data odczytu:2018.05.31Liczba wyświetleń artykułu: 709

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.