Katowicki miejski miód. Czy to moda na miód z miasta?
Dziesięć miejskich uli, w których znajduje się około pół miliona pszczół - to dzięki nim, Katowice mogą pochwalić się własnym, miejskim, czystym i smacznym miodem. Ulami zajmuje się firma Pszczelarium.
Kamil Baj i Agnieszka Skórska-Baj (właściciele Pszczelarium) oferują polskim firmom pomoc przy stworzeniu i opiekę nad pasiekami miejskimi. Ich zdaniem miejski miód posiada wyjątkowe walory smakowe, dzięki różnorodnej roślinności. W ramach współpracy Pszczelarium oferuje konsultacje w kwestii możliwości stworzenia pasieki w danym miejscu (na przykład na dachu budynku), dostarczenie i zainstalowanie uli z pszczołami, okresowe przeglądy oraz kompleksowa opiekę nad pszczołami wraz z miodobraniem.
Jak czytamy na portalu Silesion, w Katowicach z usług Pszczelarium korzystają już dwie firmy – Ulilver i Ekoenergia, a trzy kolejne planują stworzenie własnych pasiek. Dzięki tej współpracy powstał Katowicki miód miejski.
Katowickim pszczołami zajmuje się Łukasz Przybył - programista z zawodu, pszczelarz z zamiłowania. Według niego miejski miód jest pozbawiony pestycydów, czysty i może mieć bardzo oryginalny smak. Pierwszeństwo do zakupu miodu mają firmy, z których ten miód pochodzi, ale ewentualna nadwyżka będzie dostępna dla każdego.
Opracowano na podstawie:
Silesion, Katowice mają własny miód, https://silesion.pl/katowice-maja-wlasny-miod-10-05-2018, Data publikacji: 2018.05.13, Data odczytu: 2018.05.31
Liczba wyświetleń artykułu: 1870
Komentarze z forum pszczelarskiego
Lukasz_Baniak 2018-06-09 20:07:42