Portal Pszczelarski

Dzień Zwierzaka Chronionego w Kołaczkowie w temacie pszczół 2018

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dzień Zwierzaka Chronionego

Szkoła w Kołaczkowie (gmina Szubin) od ośmiu lat organizuje Dzień Zwierzaka Chronionego. W tym roku organizatorzy zdecydowali się zwrócić uwagę dzieci i reszty mieszkańców na problemy pszczół. Mimo, że pszczoły nie są jeszcze gatunkiem chronionym, uznano, że czyha na nie co raz więcej zagrożeń.

Do tej pory, dzieci ze szkoły w Kołaczkowie miały okazję poznawać życie i zwyczaje takich zwierząt jak: sowy, żaby, wilki, jeże, bociany, pelikany czy orliki. W tym roku, impreza została zorganizowana pod hasłem: "Przychylmy pszczołom nieba, by mieć z miodem chleba". Zarówno dzieci, jak i pedagodzy bardzo zaangażowali się w organizację tego dnia.

Organizatorzy Dnia Zwierzaka Chronionego mają na celu przede wszystkim pogłębienie świadomości ekologicznej uczniów oraz naukę właściwych zachowań wobec zwierząt. Dlatego też, dzieci miały okazje w tym dniu zapoznać się z życiem i zwyczajami pszczół, poznać ich budowę i dowiedzieć się więcej o sposobach ich ochrony. Dzięki zorganizowaniu warsztatów "Fascynujący świat pszczół" można było nawet podziwiać życie owadów w szklanym ulu.

Dzieci z najmłodszych klas wystawiły przedstawienie pod tytułem: "Co by było, gdyby nie było pszczół?", a następnie rozstrzygnięto pszczele konkursy - literacki i plastyczny. Dzień zakończył się wspólnym zdjęciem i piknikiem na boisku szkolnym.

Opracowano na podstawie:

Itvszubin.pl, Dzień Pszczoły w Kołaczkowie, http://itvszubin.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/589_so_ectwa_gminy_szubin/7985_dzien_pszczoly_w_kolaczkowie.html#, Data publikacji: 2018.05.31, Data odczytu:2018.05.31Liczba wyświetleń artykułu: 944

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-06-09 12:11:13

"Przychylmy pszczołom nieba, by mieć z miodem chleba" - świetny tekst!  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Puchowa owsianka na różanym mleku

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową