Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół w Pałecznicy 2018

Pszczoła na jabłoni.

pszczelarstwo małopolskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół to ogólnopolski konkurs, w którym (między innymi) udział bierze Szkoła Podstawowa z Pałecznicy. Uczniowie już teraz mogą pochwalić się znaczącą wiedzą na temat owadów zapylających, a ich apel o ratowanie owadów można przeczytać nawet na stronie Urzędu Gminy.

Konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół" to konkurs zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Do tej edycji zgłosiło się ponad 300 zespołów z całego kraju. Zespół (nazwany MaxMio-dziaki) bierze udział w akcji już po raz drugi. Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej - efekty działalności zespołu konkursowego widać już na pierwszy rzut oka.

Uczniowie założyli przed szkoła ogródek pełen kwiatów, przygotowują gazetki szkolne, spoty reklamowe z pszczami, fotografują owady i rośliny. Wszystkie te działania odbywają się po lekcjach, ale każdy z uczniów chętnie pracuje na wspólny sukces. Zespół ze szkoły w Pałęcznicy liczy 23 uczniów. Aktualnie znajdują się oni na ósmym miejscu i nadal pną się na podium.

Właściwe efekty konkursu to przede wszystkim wzrost świadomości młodego pokolenia, które - teraz w ramach konkursowych zadań, ale może kiedyś z własnej inicjatywy - stara się szerzyć zdobytą na zajęciach wiedzę. Wielu uczniów to - jak informuje Gazeta Krakowska - dzieci rolników, jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wiedza teoretyczna uczniów przeniesie się na praktykę stosowaną podczas pracy ich rodziców.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Argo, Uczniowie z Pałecznicy poznają pszczoły i tworzą dla nich przyjazne miejsca, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-poznaja-pszczoly-i-tworza-dla-nich-przyjazne-miejsca,13206360/, Data publikacji: 2018.05.25, Data odczytu: 2018.05.03Liczba wyświetleń artykułu: 874

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Pasta miodowo-miętowa

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie