Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół w Pałecznicy 2018

Pszczoła na jabłoni.

pszczelarstwo małopolskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół to ogólnopolski konkurs, w którym (między innymi) udział bierze Szkoła Podstawowa z Pałecznicy. Uczniowie już teraz mogą pochwalić się znaczącą wiedzą na temat owadów zapylających, a ich apel o ratowanie owadów można przeczytać nawet na stronie Urzędu Gminy.

Konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół" to konkurs zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Do tej edycji zgłosiło się ponad 300 zespołów z całego kraju. Zespół (nazwany MaxMio-dziaki) bierze udział w akcji już po raz drugi. Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej - efekty działalności zespołu konkursowego widać już na pierwszy rzut oka.

Uczniowie założyli przed szkoła ogródek pełen kwiatów, przygotowują gazetki szkolne, spoty reklamowe z pszczami, fotografują owady i rośliny. Wszystkie te działania odbywają się po lekcjach, ale każdy z uczniów chętnie pracuje na wspólny sukces. Zespół ze szkoły w Pałęcznicy liczy 23 uczniów. Aktualnie znajdują się oni na ósmym miejscu i nadal pną się na podium.

Właściwe efekty konkursu to przede wszystkim wzrost świadomości młodego pokolenia, które - teraz w ramach konkursowych zadań, ale może kiedyś z własnej inicjatywy - stara się szerzyć zdobytą na zajęciach wiedzę. Wielu uczniów to - jak informuje Gazeta Krakowska - dzieci rolników, jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wiedza teoretyczna uczniów przeniesie się na praktykę stosowaną podczas pracy ich rodziców.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Argo, Uczniowie z Pałecznicy poznają pszczoły i tworzą dla nich przyjazne miejsca, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-poznaja-pszczoly-i-tworza-dla-nich-przyjazne-miejsca,13206360/, Data publikacji: 2018.05.25, Data odczytu: 2018.05.03Liczba wyświetleń artykułu: 1007

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich