Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół w Pałecznicy 2018

Pszczoła na jabłoni.

pszczelarstwo małopolskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół to ogólnopolski konkurs, w którym (między innymi) udział bierze Szkoła Podstawowa z Pałecznicy. Uczniowie już teraz mogą pochwalić się znaczącą wiedzą na temat owadów zapylających, a ich apel o ratowanie owadów można przeczytać nawet na stronie Urzędu Gminy.

Konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół" to konkurs zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Do tej edycji zgłosiło się ponad 300 zespołów z całego kraju. Zespół (nazwany MaxMio-dziaki) bierze udział w akcji już po raz drugi. Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej - efekty działalności zespołu konkursowego widać już na pierwszy rzut oka.

Uczniowie założyli przed szkoła ogródek pełen kwiatów, przygotowują gazetki szkolne, spoty reklamowe z pszczami, fotografują owady i rośliny. Wszystkie te działania odbywają się po lekcjach, ale każdy z uczniów chętnie pracuje na wspólny sukces. Zespół ze szkoły w Pałęcznicy liczy 23 uczniów. Aktualnie znajdują się oni na ósmym miejscu i nadal pną się na podium.

Właściwe efekty konkursu to przede wszystkim wzrost świadomości młodego pokolenia, które - teraz w ramach konkursowych zadań, ale może kiedyś z własnej inicjatywy - stara się szerzyć zdobytą na zajęciach wiedzę. Wielu uczniów to - jak informuje Gazeta Krakowska - dzieci rolników, jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wiedza teoretyczna uczniów przeniesie się na praktykę stosowaną podczas pracy ich rodziców.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Argo, Uczniowie z Pałecznicy poznają pszczoły i tworzą dla nich przyjazne miejsca, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-poznaja-pszczoly-i-tworza-dla-nich-przyjazne-miejsca,13206360/, Data publikacji: 2018.05.25, Data odczytu: 2018.05.03Liczba wyświetleń artykułu: 940

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów