Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół w Pałecznicy 2018

Pszczoła na jabłoni.

pszczelarstwo małopolskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół to ogólnopolski konkurs, w którym (między innymi) udział bierze Szkoła Podstawowa z Pałecznicy. Uczniowie już teraz mogą pochwalić się znaczącą wiedzą na temat owadów zapylających, a ich apel o ratowanie owadów można przeczytać nawet na stronie Urzędu Gminy.

Konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół" to konkurs zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Do tej edycji zgłosiło się ponad 300 zespołów z całego kraju. Zespół (nazwany MaxMio-dziaki) bierze udział w akcji już po raz drugi. Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej - efekty działalności zespołu konkursowego widać już na pierwszy rzut oka.

Uczniowie założyli przed szkoła ogródek pełen kwiatów, przygotowują gazetki szkolne, spoty reklamowe z pszczami, fotografują owady i rośliny. Wszystkie te działania odbywają się po lekcjach, ale każdy z uczniów chętnie pracuje na wspólny sukces. Zespół ze szkoły w Pałęcznicy liczy 23 uczniów. Aktualnie znajdują się oni na ósmym miejscu i nadal pną się na podium.

Właściwe efekty konkursu to przede wszystkim wzrost świadomości młodego pokolenia, które - teraz w ramach konkursowych zadań, ale może kiedyś z własnej inicjatywy - stara się szerzyć zdobytą na zajęciach wiedzę. Wielu uczniów to - jak informuje Gazeta Krakowska - dzieci rolników, jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wiedza teoretyczna uczniów przeniesie się na praktykę stosowaną podczas pracy ich rodziców.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Argo, Uczniowie z Pałecznicy poznają pszczoły i tworzą dla nich przyjazne miejsca, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-poznaja-pszczoly-i-tworza-dla-nich-przyjazne-miejsca,13206360/, Data publikacji: 2018.05.25, Data odczytu: 2018.05.03Liczba wyświetleń artykułu: 771

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.