Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół w Pałecznicy 2018

Pszczoła na jabłoni.

pszczelarstwo małopolskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Akademia Przyjaciół Pszczół to ogólnopolski konkurs, w którym (między innymi) udział bierze Szkoła Podstawowa z Pałecznicy. Uczniowie już teraz mogą pochwalić się znaczącą wiedzą na temat owadów zapylających, a ich apel o ratowanie owadów można przeczytać nawet na stronie Urzędu Gminy.

Konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół" to konkurs zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Do tej edycji zgłosiło się ponad 300 zespołów z całego kraju. Zespół (nazwany MaxMio-dziaki) bierze udział w akcji już po raz drugi. Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Krakowskiej - efekty działalności zespołu konkursowego widać już na pierwszy rzut oka.

Uczniowie założyli przed szkoła ogródek pełen kwiatów, przygotowują gazetki szkolne, spoty reklamowe z pszczami, fotografują owady i rośliny. Wszystkie te działania odbywają się po lekcjach, ale każdy z uczniów chętnie pracuje na wspólny sukces. Zespół ze szkoły w Pałęcznicy liczy 23 uczniów. Aktualnie znajdują się oni na ósmym miejscu i nadal pną się na podium.

Właściwe efekty konkursu to przede wszystkim wzrost świadomości młodego pokolenia, które - teraz w ramach konkursowych zadań, ale może kiedyś z własnej inicjatywy - stara się szerzyć zdobytą na zajęciach wiedzę. Wielu uczniów to - jak informuje Gazeta Krakowska - dzieci rolników, jest więc duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób wiedza teoretyczna uczniów przeniesie się na praktykę stosowaną podczas pracy ich rodziców.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Argo, Uczniowie z Pałecznicy poznają pszczoły i tworzą dla nich przyjazne miejsca, http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uczniowie-z-palecznicy-poznaja-pszczoly-i-tworza-dla-nich-przyjazne-miejsca,13206360/, Data publikacji: 2018.05.25, Data odczytu: 2018.05.03Liczba wyświetleń artykułu: 1063

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Marchewka z jabłkiem i miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Żurawina z miodem i wanilią

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie