Drugi sezon pszczół na 14 piętrze biurowca w Warszawie

Na dachu budynku myhive Nimbus w Warszawie, już drugi sezon ulokowanych jest pięć uli, w których znajduje się około 250 tysięcy pszczół. Firma zadbała o odpowiednie warunki dla owadów, które są nie tylko ciekawostką, ale również oczywistym dopełnieniem profilu marki.
W rozmowie z portalem Świat OZE, Przemysław Wardęga, Senior PR & Marketing Manager spółki Immofinanz podkreślał, iż wybranie odpowiedniego miejsca do ulokowania uli w mieście jest niezwykle istotne. Dach budynku myhive Nimbus jest według niego wręcz idealny dla takiego przedsięwzięcia. W okolicy budynku znajdują się Park Zachodni oraz Park Marii Skłodowskiej. Dzięki takiej lokalizacji, pszczoły mają dostęp do pożytków. Projektując umiejscowienie uli zawracano również uwagę na ich narażenie na, wiejące na dachu, północno-zachodnie wiatry.
Ponadto - aby pszczołom żyło się lepiej - na dachu budynku posadzono rośliny miododajne, takie jak rozchodnik i wrzosy. Pozyskany miód jest rozdawany partnerom biznesowym, kontrahentom i pracownikom.
Według Przemysława Wardęgi, proekologiczne działania nie muszą być wcale bardzo kosztowne i powinny być na stałe wpisane w działania marketingowe firm. Dlatego też, firma Immofinanz - poza działalnością na rzecz pszczół - oferuje swoim najemcom bezpłatną możliwość korzystania z rowerów czy preferencyjny system wypożyczenia samochodów elektrycznych.
Co ciekawe, nazwa marki ("myhive") w dosłownym tłumaczeniu oznacza "mój ul", co w kontekście usług jakie oferuje firma, czyli wynajmu powierzchni biurowych w budynku, jest rzeczywiście trafioną nazwą. Jak widać ule na dachu biurowca idealnie wpisały się zarówno w politykę, jak i profil marki.
Opracowano na podstawie:
ŚwiatOZE, Na dachu warszawskiego biurowca zamieszkały pszczoły, https://swiatoze.pl/na-dachu-warszawskiego-biurowca-zamieszkaly-pszczoly/, Data publikacji: 2018.05.08, Data odczytu: 2018.05.22
Czytaj również:
Liczba wyświetleń artykułu: 1712
Komentarze z forum pszczelarskiego
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!

W Katowicach pojawia się coraz więcej miejskich pasiek 2023
Coraz więcej miejskich pni pszczelich w Katowicach Dariusz Buzun

Czy pszczoły na dachach wieżowców to dobry pomysł? Pojawiają się sceptyczne głosy
Zdaniem ekologa ze Szwajcarii - nie Dariusz Buzun

Pasieka ekologiczna jako forma edukacji - Harmęże 2023
Tak, to odpowiedź Dariusz Buzun

Czy pszczelarstwo miejskie szkodzi zapylaczom?
Według Kanadyjskich badaczy - tak Dariusz Buzun

Pszczoły zbadały jakość powietrza w Pile 2022
Pszczoły zatrudnione do badania jakości powietrza w Pile Jakub Wojas

Pasieka ze śmieci stanęła w Poznaniu 2022
Recykling w pszczelarstwie Jakub Wojas

Pasieka Orlenu w Płocku zostanie rozbudowana 2022
Pszczelarstwo biznesowe rozwija swoje macki Jakub Wojas
