Portal Pszczelarski

Prezent dla pszczół z okazji ich święta

pszczelarstwo w Polsce Światowy Dzień Pszczół Bayer Grunt to bezpieczeństwo akcja pszczelarska

Wyjątkowy prezent ofiarowała Krajowa Rada Izb Rolniczych pszczołom okazji ich święta. 20 maja 2018 r. obchodzono pierwszy Światowy Dzień Pszczół. W wielu miejscowościach organizowano z tej okazji festyny, jarmarki i różnego rodzaju konferencje. Krajowa Rada Izb Rolniczych wsparła pszczoły doraźnie, poprzez wysianie trzech tysięcy paczek nasion.

Akcja została przeprowadzona wraz z firmą Bayer w ramach kampanii edukacyjnej "Grunt to bezpieczeństwo". Inicjatywa ta przewiduje przede wszystkim edukowanie rolników i przedsiębiorców w zakresie sposobów dbania o ich produkt i jego stosowanie. Według kierownika do spraw bezpiecznego stosowania produktów w firmie Bayer, konieczne i niezwykle ważne jest dalsze edukowanie rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół.

Jak czytamy na stronie Krajowej Rady Izb Rolniczych, jej członkom w tym roku udało się już wysiać trzy tysiące paczek nasion. Specjalna mieszanka roślin nektarodajnych i pyłkodajnych da schronienie i pożytek wielu owadom zapylającym. W ramach tej inicjatywy podkreślano również ogromne znaczenie właściwego stosowania środków ochrony roślin, a przede wszystkim przestrzegania okresu prewencji dla pszczół.

Opracowano na podstawie:

Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRIR wspiera polskie pszczoły, http://krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/5765-krir-wspiera-polskie-pszczoly, Data publikacji: 2018.05.21, Data odczytu: 2018.05.22Liczba wyświetleń artykułu: 1160

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Miodowa owsianka

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.