Portal Pszczelarski

Prezent dla pszczół z okazji ich święta

pszczelarstwo w Polsce Światowy Dzień Pszczół Bayer Grunt to bezpieczeństwo akcja pszczelarska

Wyjątkowy prezent ofiarowała Krajowa Rada Izb Rolniczych pszczołom okazji ich święta. 20 maja 2018 r. obchodzono pierwszy Światowy Dzień Pszczół. W wielu miejscowościach organizowano z tej okazji festyny, jarmarki i różnego rodzaju konferencje. Krajowa Rada Izb Rolniczych wsparła pszczoły doraźnie, poprzez wysianie trzech tysięcy paczek nasion.

Akcja została przeprowadzona wraz z firmą Bayer w ramach kampanii edukacyjnej "Grunt to bezpieczeństwo". Inicjatywa ta przewiduje przede wszystkim edukowanie rolników i przedsiębiorców w zakresie sposobów dbania o ich produkt i jego stosowanie. Według kierownika do spraw bezpiecznego stosowania produktów w firmie Bayer, konieczne i niezwykle ważne jest dalsze edukowanie rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół.

Jak czytamy na stronie Krajowej Rady Izb Rolniczych, jej członkom w tym roku udało się już wysiać trzy tysiące paczek nasion. Specjalna mieszanka roślin nektarodajnych i pyłkodajnych da schronienie i pożytek wielu owadom zapylającym. W ramach tej inicjatywy podkreślano również ogromne znaczenie właściwego stosowania środków ochrony roślin, a przede wszystkim przestrzegania okresu prewencji dla pszczół.

Opracowano na podstawie:

Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRIR wspiera polskie pszczoły, http://krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/5765-krir-wspiera-polskie-pszczoly, Data publikacji: 2018.05.21, Data odczytu: 2018.05.22Liczba wyświetleń artykułu: 1102

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Nan-e qandi