Portal Pszczelarski

Prezent dla pszczół z okazji ich święta

pszczelarstwo w Polsce Światowy Dzień Pszczół Bayer Grunt to bezpieczeństwo akcja pszczelarska

Wyjątkowy prezent ofiarowała Krajowa Rada Izb Rolniczych pszczołom okazji ich święta. 20 maja 2018 r. obchodzono pierwszy Światowy Dzień Pszczół. W wielu miejscowościach organizowano z tej okazji festyny, jarmarki i różnego rodzaju konferencje. Krajowa Rada Izb Rolniczych wsparła pszczoły doraźnie, poprzez wysianie trzech tysięcy paczek nasion.

Akcja została przeprowadzona wraz z firmą Bayer w ramach kampanii edukacyjnej "Grunt to bezpieczeństwo". Inicjatywa ta przewiduje przede wszystkim edukowanie rolników i przedsiębiorców w zakresie sposobów dbania o ich produkt i jego stosowanie. Według kierownika do spraw bezpiecznego stosowania produktów w firmie Bayer, konieczne i niezwykle ważne jest dalsze edukowanie rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół.

Jak czytamy na stronie Krajowej Rady Izb Rolniczych, jej członkom w tym roku udało się już wysiać trzy tysiące paczek nasion. Specjalna mieszanka roślin nektarodajnych i pyłkodajnych da schronienie i pożytek wielu owadom zapylającym. W ramach tej inicjatywy podkreślano również ogromne znaczenie właściwego stosowania środków ochrony roślin, a przede wszystkim przestrzegania okresu prewencji dla pszczół.

Opracowano na podstawie:

Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRIR wspiera polskie pszczoły, http://krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/5765-krir-wspiera-polskie-pszczoly, Data publikacji: 2018.05.21, Data odczytu: 2018.05.22Liczba wyświetleń artykułu: 1031

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Polska – kraina mlekiem i miodem płynąca?

Linia pszczół car: Woźnica

Ziołomiody – produkty pszczele