Portal Pszczelarski

Prezent dla pszczół z okazji ich święta

pszczelarstwo w Polsce Światowy Dzień Pszczół Bayer Grunt to bezpieczeństwo akcja pszczelarska

Wyjątkowy prezent ofiarowała Krajowa Rada Izb Rolniczych pszczołom okazji ich święta. 20 maja 2018 r. obchodzono pierwszy Światowy Dzień Pszczół. W wielu miejscowościach organizowano z tej okazji festyny, jarmarki i różnego rodzaju konferencje. Krajowa Rada Izb Rolniczych wsparła pszczoły doraźnie, poprzez wysianie trzech tysięcy paczek nasion.

Akcja została przeprowadzona wraz z firmą Bayer w ramach kampanii edukacyjnej "Grunt to bezpieczeństwo". Inicjatywa ta przewiduje przede wszystkim edukowanie rolników i przedsiębiorców w zakresie sposobów dbania o ich produkt i jego stosowanie. Według kierownika do spraw bezpiecznego stosowania produktów w firmie Bayer, konieczne i niezwykle ważne jest dalsze edukowanie rolników w zakresie bezpieczeństwa pszczół.

Jak czytamy na stronie Krajowej Rady Izb Rolniczych, jej członkom w tym roku udało się już wysiać trzy tysiące paczek nasion. Specjalna mieszanka roślin nektarodajnych i pyłkodajnych da schronienie i pożytek wielu owadom zapylającym. W ramach tej inicjatywy podkreślano również ogromne znaczenie właściwego stosowania środków ochrony roślin, a przede wszystkim przestrzegania okresu prewencji dla pszczół.

Opracowano na podstawie:

Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRIR wspiera polskie pszczoły, http://krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/5765-krir-wspiera-polskie-pszczoly, Data publikacji: 2018.05.21, Data odczytu: 2018.05.22Liczba wyświetleń artykułu: 1217

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Domowa musztarda z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie