Portal Pszczelarski

BeePathNet - projekt wspierający pszczoły

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie BeePathNet akcja pszczelarska

W ramach międzynarodowego projektu pod nazwą BeePathNet, miasto Bydgoszcz dołączyło do grona dwóch innych europejskich miast, aby wspólnie prowadzić działania zmierzające do ochrony pszczół. Partnerzy projektu chcą popularyzacji pszczelarstwa w mieście.

Oficjalne spotkanie, inicjujące rozpoczęcie współpracy, odbyło się w mieście Cesena we Włoszech. Wraz z przedstawicielami miasta Lublana (Słowenia), partnerzy określili szereg zadań do wykonania w związku z włączeniem się Bydgoszczy do projektu. Planuje się przede wszystkim, podjęcie współpracy z lokalnymi pszczelarzami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, szkołami czy nadleśnictwem, a następnie - wprowadzenie, w porozumieniu z nimi, tak zwanych "dobrych praktyk".

Liderem projektu jest miasto Lublana, które od wielu lat prowadzi - zakrojone na szeroką skale - intensywne działania, mające na celu popularyzację pszczelarstwa w mieście. To właśnie praktyki stosowane w tym mieście stanowią wskazówki dla nowych partnerów. Dlatego też, już w czerwcu do Bydgoszczy zawitają słoweńscy eksperci, którzy pomogą w realizacji założonych zadań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak informuje portal Czyta Bydgoszcz, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Koordynatorzy projektu planują zorganizowanie konsultacji społecznych, gdyż otwarci są na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące ewentualnych działań w Mieście Bydgoszczy.

Opracowano na podstawie:

Czysta Bydgoszcz, Chronimy pszczoły – projekt BeePathNet, http://www.czystabydgoszcz.pl/chronimy-pszczoly-projekt-beepathnet/, Data publikacji: 2018.05.23, Data odczytu: 2018.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 1255

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.