Portal Pszczelarski

BeePathNet - projekt wspierający pszczoły

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie BeePathNet akcja pszczelarska

W ramach międzynarodowego projektu pod nazwą BeePathNet, miasto Bydgoszcz dołączyło do grona dwóch innych europejskich miast, aby wspólnie prowadzić działania zmierzające do ochrony pszczół. Partnerzy projektu chcą popularyzacji pszczelarstwa w mieście.

Oficjalne spotkanie, inicjujące rozpoczęcie współpracy, odbyło się w mieście Cesena we Włoszech. Wraz z przedstawicielami miasta Lublana (Słowenia), partnerzy określili szereg zadań do wykonania w związku z włączeniem się Bydgoszczy do projektu. Planuje się przede wszystkim, podjęcie współpracy z lokalnymi pszczelarzami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, szkołami czy nadleśnictwem, a następnie - wprowadzenie, w porozumieniu z nimi, tak zwanych "dobrych praktyk".

Liderem projektu jest miasto Lublana, które od wielu lat prowadzi - zakrojone na szeroką skale - intensywne działania, mające na celu popularyzację pszczelarstwa w mieście. To właśnie praktyki stosowane w tym mieście stanowią wskazówki dla nowych partnerów. Dlatego też, już w czerwcu do Bydgoszczy zawitają słoweńscy eksperci, którzy pomogą w realizacji założonych zadań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak informuje portal Czyta Bydgoszcz, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Koordynatorzy projektu planują zorganizowanie konsultacji społecznych, gdyż otwarci są na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące ewentualnych działań w Mieście Bydgoszczy.

Opracowano na podstawie:

Czysta Bydgoszcz, Chronimy pszczoły – projekt BeePathNet, http://www.czystabydgoszcz.pl/chronimy-pszczoly-projekt-beepathnet/, Data publikacji: 2018.05.23, Data odczytu: 2018.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 1367

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele