Portal Pszczelarski

BeePathNet - projekt wspierający pszczoły

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie BeePathNet akcja pszczelarska

W ramach międzynarodowego projektu pod nazwą BeePathNet, miasto Bydgoszcz dołączyło do grona dwóch innych europejskich miast, aby wspólnie prowadzić działania zmierzające do ochrony pszczół. Partnerzy projektu chcą popularyzacji pszczelarstwa w mieście.

Oficjalne spotkanie, inicjujące rozpoczęcie współpracy, odbyło się w mieście Cesena we Włoszech. Wraz z przedstawicielami miasta Lublana (Słowenia), partnerzy określili szereg zadań do wykonania w związku z włączeniem się Bydgoszczy do projektu. Planuje się przede wszystkim, podjęcie współpracy z lokalnymi pszczelarzami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, szkołami czy nadleśnictwem, a następnie - wprowadzenie, w porozumieniu z nimi, tak zwanych "dobrych praktyk".

Liderem projektu jest miasto Lublana, które od wielu lat prowadzi - zakrojone na szeroką skale - intensywne działania, mające na celu popularyzację pszczelarstwa w mieście. To właśnie praktyki stosowane w tym mieście stanowią wskazówki dla nowych partnerów. Dlatego też, już w czerwcu do Bydgoszczy zawitają słoweńscy eksperci, którzy pomogą w realizacji założonych zadań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak informuje portal Czyta Bydgoszcz, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Koordynatorzy projektu planują zorganizowanie konsultacji społecznych, gdyż otwarci są na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące ewentualnych działań w Mieście Bydgoszczy.

Opracowano na podstawie:

Czysta Bydgoszcz, Chronimy pszczoły – projekt BeePathNet, http://www.czystabydgoszcz.pl/chronimy-pszczoly-projekt-beepathnet/, Data publikacji: 2018.05.23, Data odczytu: 2018.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 1442

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016