Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

BeePathNet - projekt wspierający pszczoły

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie BeePathNet akcja pszczelarska

W ramach międzynarodowego projektu pod nazwą BeePathNet, miasto Bydgoszcz dołączyło do grona dwóch innych europejskich miast, aby wspólnie prowadzić działania zmierzające do ochrony pszczół. Partnerzy projektu chcą popularyzacji pszczelarstwa w mieście.

Oficjalne spotkanie, inicjujące rozpoczęcie współpracy, odbyło się w mieście Cesena we Włoszech. Wraz z przedstawicielami miasta Lublana (Słowenia), partnerzy określili szereg zadań do wykonania w związku z włączeniem się Bydgoszczy do projektu. Planuje się przede wszystkim, podjęcie współpracy z lokalnymi pszczelarzami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, szkołami czy nadleśnictwem, a następnie - wprowadzenie, w porozumieniu z nimi, tak zwanych "dobrych praktyk".

Liderem projektu jest miasto Lublana, które od wielu lat prowadzi - zakrojone na szeroką skale - intensywne działania, mające na celu popularyzację pszczelarstwa w mieście. To właśnie praktyki stosowane w tym mieście stanowią wskazówki dla nowych partnerów. Dlatego też, już w czerwcu do Bydgoszczy zawitają słoweńscy eksperci, którzy pomogą w realizacji założonych zadań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak informuje portal Czyta Bydgoszcz, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Koordynatorzy projektu planują zorganizowanie konsultacji społecznych, gdyż otwarci są na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące ewentualnych działań w Mieście Bydgoszczy.

Opracowano na podstawie:

Czysta Bydgoszcz, Chronimy pszczoły – projekt BeePathNet, http://www.czystabydgoszcz.pl/chronimy-pszczoly-projekt-beepathnet/, Data publikacji: 2018.05.23, Data odczytu: 2018.05.25Liczba wyświetleń artykułu: 1710

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie