Portal Pszczelarski

BeePathNet - projekt wspierający pszczoły

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie BeePathNet akcja pszczelarska

W ramach międzynarodowego projektu pod nazwą BeePathNet, miasto Bydgoszcz dołączyło do grona dwóch innych europejskich miast, aby wspólnie prowadzić działania zmierzające do ochrony pszczół. Partnerzy projektu chcą popularyzacji pszczelarstwa w mieście.

Oficjalne spotkanie, inicjujące rozpoczęcie współpracy, odbyło się w mieście Cesena we Włoszech. Wraz z przedstawicielami miasta Lublana (Słowenia), partnerzy określili szereg zadań do wykonania w związku z włączeniem się Bydgoszczy do projektu. Planuje się przede wszystkim, podjęcie współpracy z lokalnymi pszczelarzami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, szkołami czy nadleśnictwem, a następnie - wprowadzenie, w porozumieniu z nimi, tak zwanych "dobrych praktyk".

Liderem projektu jest miasto Lublana, które od wielu lat prowadzi - zakrojone na szeroką skale - intensywne działania, mające na celu popularyzację pszczelarstwa w mieście. To właśnie praktyki stosowane w tym mieście stanowią wskazówki dla nowych partnerów. Dlatego też, już w czerwcu do Bydgoszczy zawitają słoweńscy eksperci, którzy pomogą w realizacji założonych zadań.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jak informuje portal Czyta Bydgoszcz, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Koordynatorzy projektu planują zorganizowanie konsultacji społecznych, gdyż otwarci są na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące ewentualnych działań w Mieście Bydgoszczy.

Opracowano na podstawie:

Czysta Bydgoszcz, Chronimy pszczoły – projekt BeePathNet, http://www.czystabydgoszcz.pl/chronimy-pszczoly-projekt-beepathnet/, Data publikacji: 2018.05.23, Data odczytu: 2018.05.25



Liczba wyświetleń artykułu: 1966

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu