Portal Pszczelarski

Wspólna inicjatywa działkowców - pasieka na terenie ogrodów działkowych

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie pasieka na terenie ogrodów działkowych Azyl dla pszczół

Na terenie ogrodów działkowych "Elana" w Rogówku (powiat toruński) stworzono pierwszą pasiekę wspólnotową. Została ona stworzona w ramach akcji "Azyl dla pszczół". Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Elena" przypomina jednak działkowcom o zasadach dotyczących racjonalnego stosowania środków ochrony roślin.

Pomysł stworzenia pasieki na terenach ogrodów działkowych pojawił się jesienią 2017 roku. Dzięki zaangażowaniu działkowców już w ciągu kilku miesięcy został on wcielony w życie. Pasieka kosztowała łącznie 3 tysiące złotych. Zajmować się nią będą działkowcy-pszczelarze, natomiast wszyscy okoliczni gospodarze wyrazili zgodę na obecność pszczół w okolicy. Działkowcy podkreślają, że nie zależy im na zysku z miodu. Chcą jedynie żyć w symbiozie z owadami, ponieważ liczą na większe zbiory. Jeśli pomysł okaże się trafiony, pasieka zostanie rozbudowana w kolejnych latach.

Działkowcy mają nadzieję, że sąsiedztwo pożytecznych zapylaczy odwdzięczy się - już w tym roku - większymi zbiorami. Pamiętać jednak należy o zasadach odpowiedzialnego współżycia z nowymi sąsiadami. Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Elana" uczula działkowców, żeby z jeszcze większą starannością i uwagą dokonywali prac ogrodowych, w szczególności związanych z opryskami. Jednocześnie, prezes Szymon Papke podkreśla i rekomenduje używanie jedynie naturalnych preparatów.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Pomorska, Strefa Argo, Działkowcy się skrzyknęli. Stworzyli własną pasiekę w Rogówku., http://www.pomorska.pl/strefa-agro/zycie-wsi/a/dzialkowcy-sie-skrzykneli-stworzyli-wlasna-pasieke-w-rogowku,13196357/, Data publikacji:2018.05.22, Data odczytu: 2018.05.23Liczba wyświetleń artykułu: 973

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.