Portal Pszczelarski

Zdrowie i leki prosto z pasieki 2018

wydarzenia pszczelarskie maj 2018 2018 Chotomów Zdrowie i leki prosto z pasieki Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły i Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają na pszczelarską imprezę plenerową, która zostanie zorganizowana pod nazwą: "Zdrowie i leki prosto z pasieki". Wydarzenie odbędzie się w dniu 19 maja 2018 r. (sobota) w godzinach od 11:00 do 16:00 przy ul. Partyzantów 126a w Chotomowie i obejmować będzie m.in.:

  • ścieżkę edukacyjną - rozwój i rola pszczół w środowisku,
  • warsztaty dla dzieci - wiosenne życie rodziny pszczelej,
  • możliwość zapoznania się z pracą pszczelarza - ul, narzędzia, zasady pracy w pasiece; oraz
  • z wizytą u rodziny pszczelej - przegląd magazynów w ulu, lokalizacja leków przy otwartym ulu z pszczołami,
  • miodobranie - negocjacje, wirowanie, rozlewanie i degustacja,
  • produkty z ula w przetworach i ciastach członków Sieci Dziedzictw Kulinarnergo,
  • stoiska ze zdrową żywnością i produktami z ula pszczelarzy z Mazowsza,
  • możliwość otrzymania pakietu roślin miododajnych, spotkania z pszczelarzami i producentami zdrowej żywności oraz poznania oferty wybranych członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza.

Organizator wydarzenia prosi osoby zainteresowane skorzystaniem z wizyty w pasiece o założenie jasnych strojów, niestosowanie kosmetyków i niepalenie w tym dniu papierosów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Światowego Dnia Pszczoły. Gorąco zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1472

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Ogórki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.